Udostępnij
Tweetnij

iOS 7.1 beta – jakie nowości znajdziemy w tej wersji oprogramowania?

Zaledwie cztery dni od wydania systemu iOS 7.0.4 Apple zaskoczyło prawie wszystkich i zrobiło przemiłą niespodziankę udostępniając zarejestrowanym developerom pierwszą betę systemu iOS z numerkiem 7.1. Poniżej chciałbym wam przestawić i bliżej opisać kilka nowości. 

Na początek warto wspomnieć, że pierwsza beta, bo tak ją nazwiemy, posiada oznaczenie kompilacji 11D5099e i została udostępniona na wszystkie urządzenia zgodne z iOS 7. Ja chciałbym skupić się na nowościach dostępnych w iPadzie Air oraz iPhone’ie 5s. 

Według oficjalnych informacji dostępnych na DEV Center najnowsza beta wnosi sporo poprawek w zakresie wydajności. Muszę wam powiedzieć, że jest to naprawdę widoczne. Pierwsze, co rzuca się w oczy zaraz po zainstalowaniu systemu, to płynniejsze oraz szybsze animacje przez co cały system wydaje się działać znacznie lepiej.Zaledwie cztery dni od wydania systemu iOS 7.0.4 Apple zaskoczyło prawie wszystkich i zrobiło przemiłą niespodziankę udostępniając zarejestrowanym developerom pierwszą betę systemu iOS  z numerkiem 7.1. Poniżej chciałbym wam przestawić i bliżej opisać kilka nowości. 

Na początek warto wspomnieć, że pierwsza beta, bo tak ją nazwiemy, posiada oznaczenie kompilacji 11D5099e i została udostępniona na wszystkie urządzenia zgodne z iOS 7. Ja chciałbym skupić się na nowościach dostępnych w iPadzie Air oraz iPhone’ie 5s. 

Według oficjalnych informacji dostępnych na DEV Center najnowsza beta wnosi sporo poprawek w zakresie wydajności. Muszę wam powiedzieć, że jest to naprawdę widoczne. Pierwsze, co rzuca się w oczy zaraz po zainstalowaniu systemu, to płynniejsze oraz szybsze animacje przez co cały system wydaje się działać znacznie lepiej.Przeczytaj koniecznie >> iPad mini z ekranem Retina – przegląd recenzji i opinie

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwszą nowością, na którą trafiłem w iOS 7 beta 1 jest możliwość wyboru koloru klawiatury. W ustawieniach „Dostępności” pojawiła się zupełnie nowa opcja, która nosi nazwę „Ciemna klawiatura” i pozwala na zmianę tradycyjnej białej klawiatury na ciemną.

iOS 7.1 beta - klawiatura

W aplikacji „Aparat” pojawiła się opcja HDR Auto, a także, gdy jesteśmy w ciemniejszym pomieszczeniu i telefon będzie chciał użyć lampy w celu poprawienia jakości zdjęcia, to na naszym ekranie pojawi się mała żółta ikonka, która nas o tym poinformuje.

iOS 7.1 beta - HDR

Ta opcja przeznaczona jest tylko dla posiadaczy iPhone 5s i dotyczy ona strumienia zdjęć. Zauważyłem tutaj małą zmianę. iPhone 5s dostał funkcję, która pozwala na wysyłanie seryjnych zdjęć do „Strumienia zdjęć”.

iOS 7.1 beta - ustawienia

W funkcji „Zwiększ kontrast” pojawiły się dwie nowe opcje, a mianowicie „Zmniejsz przezroczystość” – dzięki temu zwiększy się czytelność tekstu oraz druga – „Przyciemnij kolory”.

iOS 7.1 beta - kontrast

Kolejna zmiany, które zauważyłem są w zasadzie czysto kosmetyczne. Została zmieniona nazwa domyślnego dzwonka z „Otwieranie” na „Preludium”.

iOS 7.1 beta

Poprawiono również napisy przy braku powiadomień w Centrum powiadomień.

iOS 7.1 beta - centrum powiadomień

Dodano nowe logo Yahoo w Centrum powiadomień oraz Pogodzie.

iOS 7.1 beta - Yahoo

W iOS 7 beta 1 po zmianie czcionki na pogrubioną nie jest wymagane ponowne uruchomienie urządzenia.

Jako że jest to oprogramowanie w wersji beta, to pojawiają się również błędy. Jednym z takich mankamentów w tej wersji oprogramowania jest brak możliwości zmiany dźwięku SMS/MMS. Po wejściu w opcje zmiany dźwięku mamy dostępny tylko jeden domyślny dzwonek. Pozostałe dźwięki po prostu nie działają.

Pamiętajcie! Jest to oprogramowanie przeznaczone tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych developerów. Jeśli nie jesteś developerem nie instaluj tej wersji iOS ponieważ zablokujesz sobie urządzenie. iOS 7.1 beta 1 wygasa 13 stycznia 2014 roku. Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać oprogramowanie klikając na jedno z poniższych hiperłączy.

iPad:

iPhone:

iPod touch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Michał Rz.

Fan Apple. Prowadzący stronę onetech.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij