Udostępnij
Tweetnij

Apple ruszy z produkcją własnych układów w stanie Nowy Jork

Firma z Cupetino zamierza wkrótce uruchomić proces produkcji własnych układów również w fabrykach GlobalFoundries, które zlokalizowane są w mieście Malta w stanie Nowy Jork.

Apple A7

Firma z Cupetino zamierza wkrótce uruchomić proces produkcji własnych układów również w fabrykach GlobalFoundries, które zlokalizowane są w mieście Malta w stanie Nowy Jork.

Przeczytaj koniecznie >> iPad Air – przegląd recenzji i opinie

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dziennik The Times Union informuje, że w niedługim czasie Apple rozpocznie wytwarzać własne procesory z serii AX również w fabrykach GlobalFoundries, które znajdują się w mieście Malta w stanie Nowy Jork. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż nie od dziś słyszymy, że firma z Cupertino pomału przenosi część produkcji podzespołów dla własnych urządzeń do Stanów Zjednoczonych, gdyby nie jeden fakt. Okazuje się, że produkcję procesorów w Malcie ma wspomóc nie kto inny, jak Samsung. Koreańczycy już teraz wytwarzają dla Apple układy AX w Austin (w stanie Texas), a fabryka w Malcie ma być wykorzystywana do produkcji w przypadku większego ich zapotrzebowania.

Jak więc widzimy, Apple i Samsung (choć wojują ze sobą po sądach) potrafią się dogadać. Pamiętajmy jednak, że w przyszłym roku znaczną część produkcji procesorów dla Apple ma przejąć tajwańskie TSMC.

Źródło: The Times Union (via AllThingsD)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij