Udostępnij
Tweetnij

Apple negocjuje z Samsungiem dostawę matryc do iPada Mini Retina

W ubiegłym tygodniu serwis Nikkei przekazał informacje, że Apple zdecydowało się zmienić dostawcę matryc do nadchodzących tabletów iPad Mini Retina. Rzekomo w związku z tym, że Sharp i LG Display nie mogły nadążyć z produkcją paneli, potentat z Cupertino zwrócił się ku Samsungowi. Nie do końca było to jednak zgodne z prawdą.

iPad Mini Retina

W ubiegłym tygodniu serwis Nikkei przekazał informacje, że Apple zdecydowało się zmienić dostawcę matryc do nadchodzących tabletów iPad Mini Retina. Rzekomo w związku z tym, że Sharp i LG Display nie mogły nadążyć z produkcją paneli, potentat z Cupertino zwrócił się ku Samsungowi. Nie do końca było to jednak zgodne z prawdą.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Huawei MediaPad 10 FHD

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że LG i Sharp nie wyrabiają się z produkcją ekranów do iPada Mini Retina. Tymczasem jak donosi koreański portal ETNews, jednym z powodów rezygnacji Apple z usług Sharpa mógł być problem z matrycami cierpiącymi na efekt podobny do wypalania pikseli. Choć z pozycji użytkownika zjawisko wypalania się matryc nie jest widoczne, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie powoduje ww krótkim czasie widocznych zmian na matrycy, wystarczyło to aby produkt nie spełnił oczekiwań, a tym bardziej wymagań Apple.

Jak donosi raport sporządzony na tę okoliczność, efekt wypalania jest rezultatem bardzo drastycznego zmniejszenia wymiarów pikseli ekranu. Przypomnijmy, iPad Mini Retina ma otrzymać wyświetlacz o wielkości 7,9 cala i o rodzielczości – bagatela – 2048×1536.

Z wspomnianego raportu wynika, że Apple negocjuje już z Samsungiem warunki podpisania kontraktu na dostawy matryc. Ich dostarczanie do fabryk produkujących tablety Apple ma rozpocząć się z początkiem 2014 roku. Do wstępnych negocjacji przystąpiła również firma AUO, jednak nie została ona wzięta pod uwagę. Co ciekawe, jak się okazuje, jeśli negocjacje z Samsungiem nie zakończą się podpisaniem umowy, Apple pozostanie z dwoma dostawcami – LG i Sharpem. Mimo wszystko.

Problemy z zgromadzeniem odpowiedniej liczby ekranów do iPadów Mini Retina nie powinno wpłynąć na termin pojawienia się tabletu w sklepach, choć jak stwierdził Tim Cook w trakcie kwartalnej konferencji Apple: „pomimo obietnic o listopadowej premierze, nie było do końca pewnym, czy Apple będzie miało wystarczającą liczbę wyświetlaczy”.

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij