Udostępnij
Tweetnij

Brytyjski rząd nie chce iPadów na salach w trakcie obrad

Osoby uczestniczące w obradach brytyjskiego rządu otrzymały nakaz niewnoszenia na sale iPadów. Decyzja związana jest rzekomo z bezpieczeństwem narodowym.

iPad 2. gen.

Osoby uczestniczące w obradach brytyjskiego rządu otrzymały nakaz niewnoszenia na sale iPadów. Decyzja związana jest rzekomo z bezpieczeństwem narodowym.

Przeczytaj koniecznie >> iPad Air – przegląd recenzji i opinie

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Parlamentarzyści brytyjskiego rządu otrzymali nakaz niewnoszenia do sal w trakcie obrad iPadów. Służby bezpieczeństwa sugerują, tablety są potencjalnie niebezpieczne i mogą zostać wykorzystane do podsłuchu przez agencje wywiadowcze innych państw. Co ciekawe, podobna sytuacja dotyczy także smartfonów. Rzekomo członkowie brytyjskiego rządu otrzymali specjalne, ołowiane pojemniki, gdzie mają zastawiać telefony przed wejściem na obrady.

Przesada? Niekoniecznie, gdyż wraz z technologią rozwijają się również metody związane z cyberprzestępczością. Poza tym z tej decyzji wynika kolejny plus. Parlamentarzyści Wielkiej Brytanii kilka tygodni temu zostali przyłapani na surfowaniu po stronach pornograficznych. Cóż… teraz może bardziej skupią się na właściwej pracy.

Źródło: techeye

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij