Udostępnij
Tweetnij

Kobiecy głos z Siri, to głos Susan Bennett (wideo)

„Ja jestem oryginalnym głosem z Siri”. To zwrot, którym CNN rozpoczyna wywiad z Susan Bennett. Głos aktorki wykorzystano w Siri, czyli wirtualnym asystencie Apple.

Susan Bennet w Siri

„Ja jestem oryginalnym głosem z Siri”. To zwrot, którym CNN rozpoczyna wywiad z Susan Bennett. Głos aktorki wykorzystano w Siri, czyli wirtualnym asystencie Apple.

Przeczytaj koniecznie >> AirPlay w praktyce. Strumieniujemy multimedia w domu

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Nie byłam pewna, czy chcę takiego rozgłosu” mówi Bennett w wywiadzie dla CNN. Jak twierdzi The Verge, jego artykuł na temat syntezy mowy był motorem do tego, aby Susan Bennett rozpoczęła prace nad podkładaniem głosu. Jak mówi CNN, wspomniany artykuł wprowadził w błąd osoby, które dociekały kim może być osoba znana z Siri. Niektórzy błędnie wydedukowali, że jest to Allison Dufty, której głos nagrywano w tym samym studiu – GM Voices Atlanta.

Głos dla Siri został nagrany w 2005 roku. W projekcie miały udział firmy ScanSoft, a także znana niektórym polska firma zajmująca się przetwarzaniem tekstu na mowę – Ivona. Apple nie potwierdziło jak dotąd oficjalnie historii opowiedzianej przez Susan Bennett, jednak jej wersja została potwierdzona przez specjalistów od audiofonii.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Siri, które jak dotąd było przez cały czas w wersji beta, wraz z pojawieniem się iOS 7 stało się pełnoprawną usługą.

 Źródło: The Verge

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij