Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia 6-calowego iPhone w sieci

Apple nie powinno i nie może pominąć tego, co dzieje się na rynku. W zasadzie każdy producent ma teraz w swojej ofercie phablet, czyli smartfon z wyświetlaczem o wielkości pomiędzy 5 a 7 cali. Każdy, poza potentatem z Cupertino.

6-calowy iPhone 2

Apple nie powinno i nie może pominąć tego, co dzieje się na rynku. W zasadzie każdy producent ma teraz w swojej ofercie phablet, czyli smartfon z wyświetlaczem o wielkości pomiędzy 5 a 7 cali. Każdy, poza potentatem z Cupertino.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Dell Latitude 10 – ST2

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ten status quo może się wkrótce zmienić. W sieci od pewnego czasu pojawiały się informacje, że Apple pracuje nad nieco większym przedstawicielem linii swoich smartfonów. Dzisiaj pojawił się chyba pierwszy namacalny dowód na to, że w ofercie Apple faktycznie może wkrótce pojawić się phablet…

Zdjęcia, które pojawiły się w sieci, przedstawiają najprawdopodobniej 6-calowe urządzenie Apple. Warto tu wypomnieć producentowi, a być może niektórzy z was pamiętają to, jak Apple zarzekało się,  że dla smartfonów idealna wielkość ekranu to 3,5 cala, a dla tabletów – 9,7 cala. Cóż… Teraz, jak widać nawet w portfolio potentata z logo jabłuszka, 7,9 cala jest dobre dla tabletu, zatem dlaczego 6 cali miałoby być złe dla smartfona/tabletofonu…?

Nie ma co kryć, że wskoczenie do segmentu phabletów przez Apple, gdy w zasadzie niepodzielnie rządzą tam od dłuższego czasu Samsung i HTC, może być nie tyle kłopotliwe, co może okazać się zabiegiem spóźnionym. Tym bardziej, że w najbliższym czasie, na ten segment szturm ma zamiar przypuścić Nokia, ze swoją Lumią 1520.

Jak mówi źródło, w przyszłości mogą się pojawić nawet dwa modele z logo jabłuszka – wspomniany, 6-calowy phablet, a także 4,8 calowy smartfon, przy czym pierwszy będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 1779 x 640 pikseli.

6-calowy iPhone 1

Źródło: Expreview

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij