Udostępnij
Tweetnij

Apple kupuje firmę Passif Semiconductor

Apple zakupiło firmę z Silicon Valey – Passif Semiconductor, która specjalizuje się w produkcji energooszczędnych układów do komunikacji bezprzewodowej.

apple-logo

Apple zakupiło firmę z Silicon Valey – Passif Semiconductor, która specjalizuje się w produkcji energooszczędnych układów do komunikacji bezprzewodowej.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jessica Lessin raportuje, że Apple przejęło firmę Passif Semiconductor z siedzibą w Silicon Valey. Wspomniana firma znana jest przede wszystkim z produkcji bardzo energooszczędnych układów do komunikacji bezprzewodowej. Rozwiązania Passif Semiconductor opierają się na technologii Bluetooth LE (Low Energy), a więc o obniżonym zapotrzebowaniu na energię.

Apple potwierdziło przejęcie tej firmy, ale nie komentuje pytań związanych z celem zakupu. Oczywiście pierwszą myślą, jaka nasuwa się w związku z wykorzystaniem rozwiązań Passif Semiconductor przez giganta z Cupertino, to zegarek iWatch. Możemy spodziewać się, że technologie zostaną wykorzystane przede wszystkim w tym urządzeniu. Co oczywiście nie wyklucza faktu, że mogą trafić także na pokład nowych iGadżetów.

Źródło: AllThingsD, JessicaLessin.com

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij