Udostępnij
Tweetnij

Apple testuje w iOS 7 funkcję dyktowania offline

W kodzie systemu iOS 7 beta znaleziono zapiski, które wskazują na to, że Apple testuje nową funkcję – dyktowania w trybie offline. Podobne rozwiązanie jest już dostępne w Androidzie.

W kodzie systemu iOS 7 beta znaleziono zapiski, które wskazują na to, że Apple testuje nową funkcję – dyktowania w trybie offline. Podobne rozwiązanie jest już dostępne w Androidzie.

Przeczytaj koniecznie >> Najciekawsze funkcje z iOS 7, których możesz nie znać

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HamzaSood zlokalizował w kodzie obu wersjach bety iOS 7 zapiski w kodzie, które wskazują na to, iż Apple rzeczywiście testuje funkcję dyktowania dostępną w trybie offline, a więc bez połączenia z siecią. Informacje te nie znajdują się w kodzie iOS 6, w którym obecnie funkcja wymaga połączenia z internetem, gdzie uploadowane są i następnie przetwarzana nasze słowa.

kod iOS 7

W iOS 7 nie ma obecnie funkcji w postaci wizualnej kontrolki, która pozwoliłaby nam aktywować dyktowanie offline. Całkiem możliwe, że pojawi się z czasem, wraz z którąś z kolejnych wersji beta systemu. Rozwiązanie z pewnością byłoby ciekawe, bo w trakcie zamiany mowy na tekst nie byłyby generowane opóźnienia, które wynikają obecnie z przesyłania danych do serwerów Apple. Serwis 9to5mac dodaje, że funkcja jest obecnie testowana przez pracowników firmy z Cupertino.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij