Udostępnij
Tweetnij

Apple App Store świętuje 5 urodziny

Ależ ten czas szybko płynie… Pięć lat temu, kiedy w lipcu 2008 roku na rynku debiutował iPhone 3G, powstał również sklep Apple z aplikacjami.

5 rocznica Apple App Store

Ależ ten czas szybko płynie… Pięć lat temu, kiedy w lipcu 2008 roku na rynku debiutował iPhone 3G, powstał również sklep Apple z aplikacjami.

Przeczytaj koniecznie >> 10 absurdalnie drogich gadżetów dla iPada

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dokładnie 3 lipca 2008, sklep potentata debiutował jako iPhone App Store. Wówczas dostępnych było „zaledwie” nieco ponad 500 aplikacji na smartfony  z logo jabłuszka.

Dzisiaj w sklepie App Store możemy wybierać spośród ponad 850.000 aplikacji, zaś asortyment dostępnego w nim sprzętu powiększył się o nową linię produktową – tablety iPad. Co za tym idzie? Ponad 350.000 natywnych aplikacji na te tablety dostępne do pobrania w sklepie.

Na koncie Apple co chwile odnotowywane są kolejne rekordy. W maju br. sklep przekroczył barierę 50 miliardów pobrań aplikacji. Aby mieć pogląd na to jak szybko i dynamicznie rozwija się sklep warto wspomnieć, że w 2009 roku ze sklepu pobrano 1 miliard aplikacji, zaś w 2011 już 10 miliardów. Przy okazji podsumowań warto wspomnieć o finansach. Apple przekazało wydawcom aplikacji ponad 10 miliardów dolarów, zaś przez ubiegły tydzień sklep z aplikacjami na iPhone osiągnął średni dochód 47.000 dolarów dziennie.

Poniżej możecie obejrzeć plakat wydany z okazji 5-tej rocznicy sklepu Apple, ilustrujący jego rozwój.

 

kalendarz Apple App Store

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij