Udostępnij
Tweetnij

iRadio na WWDC to już pewniak, gdyż Apple podpisało umowę z Sony?

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to usługę iRadio rzeczywiście poznamy już za kilka dni na konferencji WWDC. Rzekomo Apple w końcu dogadało się z Sony Music i umowa została podpisana przez obie strony.

iRadio

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to usługę iRadio rzeczywiście poznamy już za kilka dni na konferencji WWDC. Rzekomo Apple w końcu dogadało się z Sony Music i umowa została podpisana przez obie strony.

Przeczytaj koniecznie >> Porozmawiajmy o wyświetlaczach dotykowych

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple już od wielu miesięcy pracuje nad własną usługą do strumieniowania muzyki – iRadio, ale jej zapowiedź na tegorocznej konferencji WWDC stoi pod znakiem zapytania. Głównie z powodu przeciągających się rozmów z Sony Music. Rzekomo Apple nie mogło porozumieć się z japońskim koncernem w sprawie opłat za utwory, które ludzie rozpoczną jedynie odtwarzać, a następnie przeskoczą do następnych. Zdaje się jednak, że problem został zażegnany.

AllThingsD raportuje, że Apple w końcu porozumiało się z Sony Music i umowa została podpisana. To oznacza, że firma z Cupertino „ma w garści” już wszystkie trzy największe wytwórnie muzyczne, a więc jeszcze Universal Music oraz Warner Music Group, z którymi umowy podpisano już wcześniej.

Jeśli to prawda, to w zasadzie chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentować światu iRadio już w przyszłym tygodniu. Jeśli tak się stanie, to usługę powinniśmy poznać już w poniedziałek – 10 czerwca.

Źródło: AllThingsD

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij