Udostępnij
Tweetnij

WiMP wprowadza nową wersję aplikacji dla systemu iOS

Twórcy jednej z najpopularniejszych usług strumieniujących muzykę – WiMP udostępnili nową wersję własnej aplikacji dla urządzeń pracujących w oparciu o system iOS.

Twórcy jednej z najpopularniejszych usług strumieniujących muzykę – WiMP udostępnili nową wersję własnej aplikacji dla urządzeń pracujących w oparciu o system iOS.

Przeczytaj koniecznie >> iTunes Match, czyli muzyka w chmurze do Apple

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najnowszą wersję aplikacji WiMP dla iOS pobierzecie klikając na poniższy przycisk. Tymczasem zachęcamy was do lektury oficjalnego komunikatu prasowego producenta, w którym znajdziecie detale na temat nowych funkcji.

Muzyczny serwis streamingowy WiMP rozbudował aplikację dla systemu iOS o nowe funkcje, z których mogą korzystać użytkownicy iPhone’ów i iPadów. Wśród nowości znajdują się katalogi albumów i playlist, opisy poszczególnych gatunków oraz stacje radiowe oparte na twórczości poszczególnych artystów czy piosenkach. Niebawem zostanie także wprowadzona aktualizacja aplikacji deskotopowej na komputery stacjonarne pracujące w środowisku Windows oraz Mac OS.

Radio oparte na podobieństwie utworów i artystów

Dzięki współpracy z Echo Nest, firmą specjalizującą się w dostarczaniu informacji na temat muzyki, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do dużej ilości muzyki odpowiadającej ich osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory zbliżone do odsłuchiwanego w danym momencie. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, na których można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

“Wierzymy, że ta funkcja pomoże naszym użytkownikom odkrywać jeszcze większą liczbę wykonawców i uzyskać kolejne podpowiedzi, będące uzupełnieniem naszych redaktorskich sugestii. Zależy nam przede wszystkim na wygodzie użytkowników i pomaganiu im w rozszerzaniu muzycznych horyzontów.” –  mówi Kasia Rogalska, Local Editor Manager WiMP Polska.

Echo Nest dostarcza informacje na temat treści muzycznych zarówno deweloperom aplikacji jak i fanom. Wykorzystywana przez firmę technologia pozwala na odsłuch muzyki oraz odczytywanie informacji na jej temat wszędzie, gdzie tylko występuje dostęp do sieci internetowej. W swojej bazie firma dysponuje trylionem danych dotyczących ponad 30 milionów utworów muzycznych.

“Współpraca z WiMP, serwisem streamingowym tworzonym przez ludzi z pasją odkrywania muzyki równie wielką co Echo Nest, jest świetnym doświadczeniem” – stwierdza Jim Lucchese, CEO Echo Nest. „Połączenie doświadczeń Echo Nest w tworzeniu playlist i rozwiązań nastawionych na odkrywanie nowej muzyki z eksperckimi materiałami redakcyjnymi i umiejętnością promowania treści przez WiMP to kombinacja skazana na sukces. Wspólnie pomagamy fanom muzyki odkrywać nową twórczość, którą pokochają” – dodaje Lucchese.

Strony gatunków po to by poznawać muzykę pop, rock, metal, jazz czy hiphop

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Lokalni redaktorzy WiMP wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla iOS zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

“Reakcje na tę funkcję wprowadzoną wcześniej na systemie Android są bardzo pozytywne, wierzymy że przypadnie ona do gustu także użytkownikom iOS. Zdecydowanie ułatwia ona przeglądanie i odkrywanie muzyki pasującej do gustu użytkownika. Oczywiście, w Polsce staramy się wyróżniać rodzimą muzykę trochę bardziej niż pozostałe” – dodaje Kasia Rogalska.

Łatwy dostęp do katalogu playlist i albumów polecanych przez redaktorów WiMP.
Redaktorzy WiMP pracują dzień i noc tworząc najciekawsze playlisty i listy albumów. Począwszy od playlist artystów, przez najgorętsze lokalne wydarzenia, na przeglądowych zbiorach muzyki legendarnych artystów oraz wytwórni kończąc. W nowej aplikacji WiMP dla iOS, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do całego katalogu tych playlist i zbiorów albumów na swoich urządzeniach mobilnych.

Nowa aplikacja desktopowa

Podobnie jak w nowej wersji dla systemu iOS, aplikacja desktopowa zawierać będzie radio oparte na podobieństwie artystów i utworów. Dodatkowo, radio Discovery umożliwiać będzie odkrywanie mieszanki utworów podobnych do najczęściej odtwarzanych przez użytkownika oraz do utworów dodanych do „Ulubionych”. Ulepszeniu ulegnie także wyszukiwarka, która będzie obejmować playlisty i ich tematy oraz strony kampanii WiMP.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij