Udostępnij
Tweetnij

5 najlepszych trików dla Google Now na iOS

Aplikacja Google Now zadebiutowała w App Store w tym tygodniu. Asystent Google jest z pewnością udanym programem dla iOS, ale jak z nim rozpocząć pracę? Przygotowaliśmy dla was pięć użytecznych porad, które usprawnią wam postawienie pierwszych kroków w Google Now.

Aplikacja Google Now zadebiutowała w App Store w tym tygodniu. Asystent Google jest z pewnością udanym programem dla iOS, ale jak z nim rozpocząć pracę? Przygotowaliśmy dla was pięć użytecznych porad, które usprawnią wam postawienie pierwszych kroków w Google Now.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

1. Zaloguj się

Google Now najlepiej działa w momencie, gdy się zalogujesz. Wtedy też informacje będą spersonalizowane pod twoim kątem. Po włączeniu aplikacji dotknij przycisk Zaloguj się. Następnie wprowadź identyfikator i hasło do własnego konta Google. Potwierdź kontrolką Zaloguj się i voila. Po chwili w prawym, górnym rogu głównego okna aplikacji zostanie wyświetlony twój awatar.

2. Wyłącz raportowanie lokalizacji

Domyślnie Google Now korzysta z GPS (wtedy też będziesz informowany o tym fakcie ikoną strzałki umieszczoną obok wskaźnika baterii) w smartfonie lub tablecie, w celu jak najlepszego określenia konkretnych informacji. Z drugiej jednak strony, gdy nie potrzebujesz informacji o natężeniu ruchu ulicznego lub wskazówek dojazdu, to możesz wyłączyć raportowanie lokalizacji. W ten sposób zaoszczędzisz również nieco energii baterii iUrządzenia. W tym celu wykonaj następujące kroki:

–       W aplikacji kliknij na przycisk Ustawienia.
–       Udaj się do sekcji Prywatność.
–       Wyłącz funkcję Raportowanie lokalizacji, którą znajdziesz w obszarze Lokalizacja.
–       Powróć do głównego menu dotykając przycisk Gotowe.

3. Wyszukuj za pomocą głosu i Goggles

Wyszukiwanie głosowe jest jedną z ciekawszych funkcji Google Search. W tym celu dotknij ikonę mikrofonu, którą znajdziesz w dolnej części ekranu startowego. Po chwili wyświetli się nowe okno, a ty będziesz mógł rozpocząć dyktowanie. Na podstawie wypowiedzianych słów rozpocznie się po chwili wyszukiwanie.

Innym, użytecznym rozwiązaniem jest wyszukiwanie za pomocą aplikacji Goggles. W tym celu dotknij jej ikonę. Po chwili będziesz mógł wykonać zdjęcie aparatem fotograficznym i na jego podstawie rozpocznie się wyszukiwanie.

4. Wyłącz karty, których nie potrzebujesz

Google Now prezentuje informacje na kilku różnych kartach. Wiele z nich być może nie będziesz potrzebować. Możesz więc pozbyć się tych zbędnych w bardzo prosty sposób. W tym celu wykonaj następujące kroki:

–       Dotknij przycisk Ustawienia.
–       W obszarze Wyszukiwanie dotknij Google Now.
–       W nowym oknie znajdziesz sekcję Karty. Chcąc wyłączyć jedną z nich dotknij jej nazwę, a następnie zmień kontrolką na wyłącz.

5. Spersonalizuj wyświetlanie kart w ciągu dnia

Zachowanie kart w Google Now możesz w szerokim stopniu personalizować poprzez zmianę czasu ich wyświetlania. Wykonaj następujące kroki:

–       Dotknij przycisk Ustawienia.
–       W obszarze Wyszukiwanie dotknij Google Now.
–       W oknie Karty dotknij ten element, który chcesz spersonalizować.
–       W części Karta jest wyświetlana zdecyduj, w jakich porach dnia ma być wyświetlana konkretna karta.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij