Udostępnij
Tweetnij

Czteroletnie dziecko uzależnione od iPada. Trafiło na odwyk!

Coraz częściej pozwalamy dzieciom na korzystanie z tabletów. Okazuje się jednak, że tego typu ustępstwa mogą mieć fatalne w skutkach czyny, a najlepszym przykładem tego stanu rzeczy jest 4-letnia Brytyjka, która trafiła z tego powodu na leczenie odwykowe!

Coraz częściej pozwalamy dzieciom na korzystanie z tabletów. Okazuje się jednak, że tego typu ustępstwa mogą mieć fatalne w skutkach czyny, a najlepszym przykładem tego stanu rzeczy jest 4-letnia Brytyjka, która trafiła z tego powodu na leczenie odwykowe!

Przeczytaj koniecznie >> 10 najciekawszych trików na tablety z Androidem

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dzieci coraz częściej korzystają z naszych tabletów internetowych. Jest to po prostu dla nas wygodne. Oddajemy pociechom możliwość zabawy z tabletem, a w tym czasie mamy tak zwany ” święty spokój”. Okazuje się jednak, że w ten sposób możemy dziecku wyrządzić dużą krzywdę!

Najlepszym przykładem tego stanu rzeczy jest historia 4-letniej dziewczynki z Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła swoja przygodę z tabletem marki Apple rok temu. Okazało się, że szybko uzależniła się od urządzenia, a dokładniej od gier na iPada i obecnie cierpi na zespół abstynencji.

Dr Graham, który podjął się leczenia przypadku powiedział następująco: „Nie zostawiaj swojego iPada bez opieki, bo jeśli dzieci zobaczą te wszystkie ładne kolory, nie będą mogły się od niego tak łatwo oderwać. Dzieci mogą sobie nie poradzić z silną pokusą i mogą się z czasem uzależnić. Gdy im go zabierzemy, napady złości i niekontrolowane zachowania będą codziennością.” Nic dodać, nic ująć. Tym bardziej, że z badań przeprowadzonych przez brytyjskich uczonych wynika, że mieszkańcy tego kraju pozwalają dzieciom korzystać z tabletów średnio przez 4 godziny dziennie. Niemało. Warto więc zastanowić się czasem nad odpowiedzią: czy to na pewno dobry pomysł…?

Pytanie konkursowe #4

Która z wymienionych firm opracowała wraz z Google tablet Nexus 10?

1. Sony;
2. Samsung;
3. Asus.

Więcej informacji na temat naszego konkursu, jak i regulamin można znaleźć pod tym adresem.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij