Udostępnij
Tweetnij

5 faktów na temat Apple, o których nie miałeś pojęcia

Wiecie ile w rzeczywistości wynosiła zasadnicza pensja nieżyjącego CEO Apple, czyli Steve’a Jobsa, lub jak wyglądało pierwsze logo firmy z Cupertino? Odpowiedź na to pytanie, jak i kilka innych znajdziecie w tym artykule. Przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu najciekawszych faktów o Apple.

Wiecie ile w rzeczywistości wynosiła zasadnicza pensja nieżyjącego CEO Apple, czyli Steve’a Jobsa, lub jak wyglądało pierwsze logo firmy z Cupertino? Odpowiedź na to pytanie, jak i kilka innych znajdziecie w tym artykule. Przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu najciekawszych faktów o Apple.

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na telewizorze

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Początki w garażu

Apple zostało założone przez dwóch Steve’ów – Jobsa oraz Wozniaka. Firma została oficjalnie powołana do życia 1 kwietnia 1976 roku. Początki bywają jednak trudne. Obaj panowie nie posiadali wystarczających funduszy, które pozwoliłyby im chociażby na potrzeby „biznesu” wynająć małe biuro. Siedzibę firmy gdzieś jednak trzeba było zarejestrować. I tak właśnie padło na garaż jednego z panów. Przy okazji warto dodać, że Jobs sprzedał własne auto – w celu pokrycia części kosztów rozruszania działalności. Oczywiście kolejne lata pozwoliły na przeniesienie „siedziby” firmy w inne miejsca. Z czasem powstał kompleks przy Infinite Loop, który wykorzystywany jest do dziś, jako główne centrum Apple.

Pierwsze logo z małym jabłkiem

Logo firmy z Cupertino od zawsze zawierało wizerunek jabłka. Dziś jest to po prostu nadgryziony owoc. Co jednak ciekawe, pierwsze logo Apple było zupełnie inne i w zasadzie symbol jabłka można było na nim ledwo dojrzeć. Pierwsze logo firmy możecie zobaczyć poniżej. Prezentuje grafikę z Isaaciem Newtonem. Jeśli dobrze się przyjrzycie, to zauważycie jabłko w centralnej części. Logo przygotowane przez Ronalda Wayne’a mimo wszystko szybko zostało zastąpione innym, jeszcze w 1976 roku. To, które towarzyszy nam na produktach firmy dziś opracowano w 1998 roku.

CEO Apple zarabiał tylko 1 dolara rocznie

Może trudno wam w to uwierzyć, ale zasadnicza pensja nieżyjącego szefa firmy z Cupertino – Steve’a Jobsa wynosiła zaledwie 1 dolar/rok. Jobs był jednak właścicielem licznych akcji Apple, z których czerpał korzyści i dywidendy. Tim Cook, który objął stanowisko po Jobsie również do biednych ludzi nie należy, gdyż posiada liczne akcje firmy, a ponadto aktywa. Tylko w momencie objęcia stanowiska CEO, Cook otrzymał od Apple akcje o wartości… 378 milionów dolarów.

Macintosh miał być… bicyklem!

Mac… Macintosh. Te nazwy oczywiście kojarzy każdy fan komputerów marki Apple. Co jednak powiecie na to, że pierwszy komputer firmy (tak więc i kolejne pewnie również) mógł zostać nazwany… bicyklem? To nie żart. Początkowo właśnie taka nazwa była proponowana dla Apple I. Cóż, nazwa „Apple” do czegoś jednak zobowiązywała. Tak więc Jobs i Wozniak podjęli decyzję, aby jednak nazwa pierwszego komputera w jakiś sposób nawiązywała do „jabłka”. Skończyło się na nazwie „Macintosh”, która jest jedną z bardziej znany odmian tego owocu.

Apple I był drogi w i dodatku kosztował szatańskie krocie

Numerek „666” kojarzymy nam się przede wszystkim z jednym… Szatanem, zgadzacie się? Co ciekawe, pierwszy komputer firmy z Cupertino, czyli Apple I (który widzicie na poniższym zdjęciu) został wyceniony właśnie na 666 dolarów (i 66 centów). Na taki pomysł wpadł sam Steve Wozniak, a więc jeden z założycieli Apple. Założeniem było, aby komputer kosztował około 667 dolarów. Skoro jednak można było wybrać inną, zbliżoną cenę, to dlaczego nie?

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij