Udostępnij
Tweetnij

Okradziono paryski Apple Store. Suma skradzionych przedmiotów przekracza 1,6 mln $

Wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór i skradziono setki iPhone’ów oraz iPadów o łącznej wartości przekraczającej milion euro. Złodzieje nie zostali złapani.

Wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór i skradziono setki iPhone’ów oraz iPadów o łącznej wartości przekraczającej milion euro. Złodzieje nie zostali złapani.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tani tablet. Na co zwracać uwagę?

W poniedziałkowy wieczór, w okolicy godziny 21:00 okradziono paryski sklep Apple Store zlokalizowany w galerii Opery. Uzbrojeni w broń palną i zamaskowani złodzieje podjechali pod sklep i następnie w kilkanaście minut ukradli urządzenia (w tym przede wszystkim iPhone’y oraz iPady) o łącznej wartości ponad miliona euro.

Złodzieje dokładnie zaplanowali napad i świadczy o tym między innymi wybór godziny oraz dnia rabunku, gdzie większość policji pilnowała świętujących nowy rok ludzi na Polach Elizejskich. Napastnikom udało się zbiec i są poszukiwani. Prawdopodobnie jest to największy napad na sklepy Apple w historii i pierwszy, w którym złodzieje wyposażeni byli w broń palną.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij