Udostępnij
Tweetnij

iOS 6 i… pierwsze problemy

Przedwczoraj Apple udostępniło użytkownikom iGadżetów nowe wydanie oprogramowania iOS z numerkiem 6. Pojawiło się wiele nowości i usprawnień. Niestety, przy okazji nie obyło się również bez wielu problemów, które nękają użytkowników iUrządzeń po przeprowadzeniu procesu aktualizacji…

Przedwczoraj Apple udostępniło użytkownikom iGadżetów nowe wydanie oprogramowania iOS z numerkiem 6. Pojawiło się wiele nowości i usprawnień. Niestety, przy okazji nie obyło się również bez wielu problemów, które nękają użytkowników iUrządzeń po przeprowadzeniu procesu aktualizacji…

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety kupujemy? Te tanie

iOS 6 Apple udostępniło po godzinie 19:00 w zeszłą środę. Nowe wydanie oprogramowania zawiera ponad 200 nowości oraz usprawnień. Niestety, jak to w przypadku nowych wersji iOS często bywa, pojawiły się również problemy. Niestety, jest ich całkiem sporo.

Problemy z Wi-Fi

Zaczęło się w nocy ze środy na czwartek, gdy użytkownicy iGadżetów podnieśli na forach firmy z Cupertino wrzawę, że po przeprowadzeniu aktualizacji do iOS 6 ich iUrządzenia nagle straciły połączenie z sieciami Wi-Fi. Na szczęście po chwili pojawiło się w sieci wiele rozwiązań problemu, w tym między innymi były to:

  • Wyłączenie i włączenie modułu Wi-Fi;
  • Ponowne uruchomienie iGadżetu;
  • Usunięcie danych dostępowych z iCloud.

Niedopracowane mapy

Jak dobrze wiemy, iOS 6 debiutuje z nowymi mapami Apple, które zastąpiły te od Google. Niestety, nowe mapy są delikatnie mówiąc godne pożałowania. Firma z Cupertino niestety nie przyłożyła się do nich zbytnio, co zaowocowało licznymi błędami. W tym warto wymienić błędy w opisach miejsc, gorszej jakości mapy terenowe niż u Google czy też ich brak dla wybranych lokalizacji. Apple przekazało (przy okazji zatrudniło nowych pracowników do projektu), że mapy zostaną wkrótce poprawione. Co możemy zrobić obecnie? Chyba tylko czekać. Tym bardziej, że w App Store na razie nie znajdziemy Google Maps dla iOS. Rzekomo jednak firma z Mountain View pracuje nad osobną aplikacją dla iGadżetów, ale nie wiemy kiedy zostanie ona udostępniona.

Problemy z bluetoothem

Kolejne usterki po instalacji iOS 6 dotyczą obsługi bluetootha. Użytkownicy skarżą się na forum Apple, że po przeprowadzeniu aktualizacji utracili kontrolę nad sterowaniem dźwiękiem za pomocą słuchawek wykorzystujących niebieski ząbek. Samo przesyłanie dźwięku działa bez zarzutów. Problem dotyczy tylko części użytkowników. W naszym przypadku nie zaobserwowaliśmy takich problemów.

Szybsze zużycie baterii

Nowa wersja iOS i ponownie problemy z szybszym zużyciem baterii iGadżetów. To już problem znany od wielu miesięcy i powtarza się co rusz. Tak i tym razem część osób żali się, że ich iUrządzenia (wymienia się między innymi iPada 2) pracują krócej na baterii niż pod kontrolą iOS 5.1. Co prawda czas pracy nie jest dużo krótszy, ale zawsze. Mówi się o różnicach rzędu kilku procent.

Doświadczyliście tych lub innych problemów po instalacji iOS 6?

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij