Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia iOS 5.1.1. Co warto wiedzieć przed instalacją?

Minęły dwa miesiące, gdy Apple udostępniło iOS 5.1 dla iGadżetów, a już doczekaliśmy się pierwszej poprawki dla oprogramowania iPada, iPhone‚a czy iPoda Touch, w postaci uaktualnienia z numerem 5.1.1. Co nowego wnosi aktualizacja oraz jak „zabrać się” za proces uaktualnienia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym FAQ.

iOS 5

Minęły dwa miesiące, gdy Apple udostępniło iOS 5.1 dla iGadżetów, a już doczekaliśmy się pierwszej poprawki dla oprogramowania iPada, iPhone‚a czy iPoda Touch, w postaci uaktualnienia z numerem 5.1.1. Co nowego wnosi aktualizacja oraz jak „zabrać się” za proces uaktualnienia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym FAQ.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych funkcji i trików dla iPada

iOS 5.1 debiutował wraz z nowym iPadem 7 marca tego roku. Apple dodało do oprogramowania tabletu i innych Gadżetów sporo nowych funkcji. Co nowego z kolei znajdziemy w iOS 5.1.1? Niewiele, gdyż tym razem mamy do czynienia jedynie z uaktualnieniem, którego celem jest poprawienie błędów, również związanych z bezpieczeństwem.

Pytanie: z jakimi usprawnieniami debiutuje iOS 5.1.1?

Odpowiedź: najnowsza aktualizacja wprowadza następujące poprawki:

  • Poprawia stabilność działania funkcji HDR w przypadku zdjęć robionych po otwarciu programu Aparat za pomocą skrótu na zablokowanym ekranie.
  • Usuwa błędy, które mogły blokować przełączanie się nowego iPada między sieciami 2G i 3G.
  • Rozwiązuje problemy, które w określonych okolicznościach wpływały na odtwarzanie wideo przez AirPlay.
  • Poprawia niezawodność synchronizacji zakładek Safari i listy Czytelnia.
  • Rozwiązuje problem, który mógł powodować wyświetlenie komunikatu o niemożności dokonania zakupu już po pomyślnym kupieniu rzeczy.

Poza tym usunięto również liczne luki związane z bezpieczeństwem, którymi Apple zazwyczaj nie lubi się chwalić, ale wiemy między innymi, że załatano dziury w przeglądarce Safari.

Pytanie: jakim urządzeniom dedykowana jest najnowsza poprawka?

Odpowiedź: iOS 5.1.1 można zainstalować na następujących urządzeniach:

Pytanie: Co warto zrobić przed zainstalowaniem patcha?

Odpowiedź: powinniśmy upewnić się, że urządzenie ma naładowaną baterię conajmniej w 50%. Ponadto nie zaszkodzi wykonanie kopii zapasowej.

Pytanie: jak zainstalować iOS 5.1.1?

Odpowiedź: proces przeprowadzenia aktualizacji jest dosyć prosty. Poniżej znajdziecie opis w kilku krokach.

1. Podłączamy się do sieci Wi-Fi, gdyż poprawka dostępna jest w trybie OTA.

2. Udajemy się do Ustawienia, Ogólne, Uaktualnienia. Po chwili zostanie sprawdzona dostępność aktualizacji i zostaniemy poinformowani, że uaktualnienie jest gotowe do pobrania.

3. Naciskamy na przycisk Pobierz i zainstaluj i akceptujemy opisane na ekranie Warunki i ograniczenia. Rozpocznie się proces instalacji, a iGadżet zostanie raz uruchomiony ponownie.

4. Po kilku(nastu) minutach urządzenie ponownie się uruchomi i przywita nas .

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij