Udostępnij
Tweetnij

Oczekiwanie na iPada 4 uważamy za rozpoczęte! Czego możemy się spodziewać?

Kupiliście Nowego iPada i myślicie, że wasz związek będzie trwał długo i szczęśliwie? Zalecamy zachować dystans, gdyż wszyscy nerwowo spoglądają już w kierunku czwartej generacji tabletu.

Kupiliście Nowego iPada i myślicie, że wasz związek będzie trwał długo i szczęśliwie? Zalecamy zachować dystans, gdyż wszyscy nerwowo spoglądają już w kierunku czwartej generacji tabletu.

Przeczytaj także >> 5 gier, które wprawią cię na nowym iPadzie w osłupienie!

Cykl wydawniczy kolejnych iPadów pozwala przewidzieć przybliżoną datę premiery następnej inkarnacji urządzenia. Rachunek jest prosty: pierwszą i drugą generację sprzętu Apple dzielił rok z drobną nadwyżką. Obecnie panujący tablet zastąpił swojego poprzednika po około 350 dniach. Prosta matematyka pozwala wywnioskować (po uśrednieniu), że następca pojawi się za 11 i pół miesiąca. Sceptyk powiedziałby, że coroczna premiera nowych iGadżetów to żadna nowość. Warto jednak spojrzeć na temat w szerszym kontekście.

Nowy iPad nie zaprezentował znacznego postępu poza ekranem Retina. Dlatego też oczekiwania wobec czwartej generacji urządzenia są gigantyczne. Czego możemy się spodziewać?

  • Siri – czy Apple zdecyduje się w końcu na umieszczenie osobistego asystenta w tablecie? To możliwe, tym bardziej, że coraz głośniej mówi się o kupnie biletów na wydarzenia z pomocą iTunes.
  • Popularyzacja standardu 4G LTE – Nowy iPad utarł drogę temu wynalazkowi, jednak czy konsumenci uwierzą w niego?
  • Obsługa gestów – czy zostaniemy ostatecznie uwolnieni od fizycznych klawiszy? Spełniłaby się wizja Steve’a Jobsa.
  • Komunikacja bliskiego zasięgu – czy technologia NFC wejdzie do życia, poszerzając funkcjonalność rozszerzonej rzeczywistości? Za przykład niechaj posłuży robienie zdjęć na koncercie, co skutkowałoby meldunkiem w miejscu ustalonym na bazie zakupionych przez Siri biletach.

Powyższe punkty to tylko garść propozycji, które są realnymi ścieżkami rozwoju. Ich wprowadzenie do następnego iPada (jak i zapewne iPhone’a) mogłoby się odbyć w ramach premiery szóstej odsłony platformy iOS.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij