Udostępnij
Tweetnij

iPhone: w ten sposób sprawdzisz stan baterii (ilość cykli, aktualną pojemność)

Kupując urządzenie z iOS, jesteśmy świadomi tego, że kupujemy sprzęt, w którym nie jesteśmy w stanie kontrolować pracy jego podzespołów tak, jak w przypadku urządzeń z Androidem. Oczywiście istnieją metody, aby to obejść — jedną z nich jest jailbreak, jednak wymaga on łamania oprogramowania, czego użytkownik nie znający się na komputerach i telefonach nie zrobi.

Kupując urządzenie z iOS, jesteśmy świadomi tego, że kupujemy sprzęt, w którym nie jesteśmy w stanie kontrolować pracy jego podzespołów, tak jak w przypadku urządzeń z Androidem. Oczywiście istnieją metody, aby to obejść — jedną z nich jest jailbreak, jednak wymaga on łamania oprogramowania, czego użytkownik nie znający się na komputerach i telefonach nie zrobi.

Zobacz także >> inne poradniki na iOS

Jak się okazuje, przy pomocy aplikacji o nazwie Battery Percentage – Your Device Doctor zyskujemy możliwość sprawdzenia tego, w jakim stanie jest nasza bateria, do jakiej temperatury rozgrzewa się procesor czy sprawdzić, czy nasze urządzenie nie ma przypadkiem wypalonych pikseli na ekranie. Dzięki graficznemu interfejsowi jesteśmy w stanie dowiedzieć się w jakim stanie są najbardziej interesujące nas elementy naszego telefonu.

IMG_0720

Do tej pory aplikacje służące do tak głębokiej diagnostyki iUrządzeń nie miały prawa bytu w sklepie App Store, jednak w przypadku tej pozycji zdaje się to zmieniać. Aplikacja posiada piękny, minimalistyczny design, a co najważniejsze, jest dostępna za darmo. Battery Percentage – Your Device Doctor zawiera także wiele innych funkcji. Dzięki niej można wiele dowiedzieć się o własnym urządzeniu. Na przykład w zakładce Device. Program działa również na iPadach oraz iPodach Touch.

appstore

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: RedmondPie, fot. otwierające: ifixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij