Udostępnij
Tweetnij

Google Lens na Androida czekają zmiany. Pojawią się nowe filtry

Google Lens na urządzeniach z systemem Android dostanie wkrótce nowe filtry. Ujawnia to kod źródłowy ostatniej wersji aplikacji Google beta, który został prześwietlony. Okazuje się, że można już zobaczyć nowy interfejs dla Lens, gdzie w dolnej części pojawia się pięć filtrów. Wśród nich są m.in. zakupy i tłumaczenie.

Google Lens doczekało się dużego odświeżenia w trakcie konferencji I/O 2018. Teraz w drodze są kolejne nowości. To nowe filtry, które wkrótce zostaną udostępnione w aplikacji. Już do jakiegoś czasu wzmianki w kodzie źródłowym sugerowały ich dodawanie. Teraz w końcu pojawia się interfejs, który jeszcze nie został sfinalizowany, ale możemy mniej więcej zobaczyć, jak to będzie wyglądało.

Serwis źródłowy zdołał uruchomić nowy interfejs dla Lens w aplikacji Google z numerkiem 9.72. W efekcie uzyskano wygląd, który możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym. Widzimy, że pojawiają się filtry i jest ich pięć. Wśród nich są zakupy czy tłumaczenie. Prawdopodobnie każdy z nich, co sugeruje źródło, ustawia obiektyw w precyzyjnym trybie lub oddaje dostęp do konkretnych narzędzi wizualnych. Po środku znajduje się lupa, która daje dostęp do głównej funkcji Google Lens bez konkretnego przeznaczenia. W przypadku tłumaczenia spodziewajmy się, że aplikacji poprosi o otworzenia Tłumacza.

Google Lens Android nowe filtry

Google Lens wprowadzi wkrótce nowe filtry u wszystkich

Na razie są to zmiany, które nie są ogólnodostępne. Serwis źródłowy sugeruje, że interfejs w momencie wprowadzania filtrów w Google Lens dla wszystkich użytkowników może jeszcze ulec zmianie, co warto mieć na uwadze. Prace nad funkcją są ciągle prowadzone i na razie nie wiadomo, kiedy gigant z Mountain View chce udostępnić nowość u wszystkich. Pewnie jednak w niedługim czasie.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij