Udostępnij
Tweetnij

Przedsmak Emoji 12. Zobaczymy je w systemach iOS 13 i Android Q

Emoji 12 doczekało się już listy propozycji najnowszych obrazków. Na liście jest wiele ciekawych zmian, w tym nowe kolory skóry dla emoji wieloosobowych. W przyszłości będziemy mogli zatem dodać osobne kolory skóry dla osobnych postaci widocznych na obrazku. Nowe zmiany zostaną wprowadzone w przyszłym roku, więc trafią pewnie do systemów iOS 13 i Android Q.

Emoji 12 jest aktualnie we wczesnym stadium rozwoju. Konsorcjum Unicode we wtorek zaprezentowało 236 kandydatów na obrazki, które powinny pojawić się na platformach Apple w 2019 roku z iOS 13. Poza tym będziemy je prawdopodobnie mogli zobaczyć na sprzętach z systemem Android Q.

Niektóre z proponowanych dodatków obejmują wariacje odcieni skóry dla emoji wieloosobowych. Przykładem mogą być ludzie trzymający się za ręce, partnerzy czy rodzina. Łącznie będzie 55 kombinacji odcieni skóry dla par tej samej płci i przeciwnej płci. Sześć grafik wieloosobowych bez określonej płci będzie miało pięć odcieni skóry, które można mieszać i dopasowywać do różnych obrazków.

nowe emoji 12 unicode ios 13 android q nowe emoji 12 unicode ios 13 android q

50 nowych emoji dotyczy tematów związanych z ułatwieniem dostępu, takich jak kobieta na wózku inwalidzkim. Na liście jest również flaming, latawiec, leniwiec czy nowe, białe serce. Takich emoji będzie łącznie, jak już pisaliśmy, ponad 200.

Dopiero w styczniu poznamy pełną listę obrazków z Emoji 12 dla iOS 13 i Android Q

Emoji 12 to, jak pisaliśmy, wczesna wersja propozycji obrazków. Konsorcjum Unicode zbierze się w styczniu, by omówić, jakie powinny być nowe obrazki, które zaakceptować, a które odrzucić. Będą proponowane również zmiany w niektórych obrazkach. Dopiero w marcu poznamy pełną listę. Zanim takie obrazki zostaną wdrożone, minie jeszcze sporo czasu. Dla przykładu – iOS 12.1 ma dopiero wprowadzić 70 grafik z wersji 11, a propozycje zostały oficjalnie zaprezentowane kilka miesięcy temu. Można zatem liczyć na to, że najnowsza wersja z numerem 12 zostanie wdrożona dopiero przy następnej wersji systemu operacyjnego Apple i Google, czyli późnym latem/jesienią przyszłego roku.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij