Google Gboard 6.4 na Androida – co nowego?

Dritone, 2017-07-14 15:39
0

Google uaktualniło własną klawiaturę na urządzenia z systemem Android w wersji beta, czyli Gboard, do wersji z numerkiem 6.4. W tym wydaniu aplikacji pojawia się trochę nowości i na pewno warto tutaj wspomnieć o trybie incognito, który wprowadzono do urządzeń z Marshmallowem i Nougatem. Poza tym pojawiły się także inne, pomniejsze zmiany.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Google Gboard 6.4 beta to najnowsza wersja nowej klawiatury firmy z Mountain View na urządzenia z Androidem. Obecnie nowości dostępne są w ramach beta wersji aplikacji. Niedługo jednak zostaną udostępnione dla wszystkich.

Klawiatura Google Gboard 6.4 wprowadza tryb incognito dla urządzeń z Androidem Marshmallow lub Nougatem. Początkowo była to funkcja dostępna jedynie w Chromie Dev na urządzeniach z zainstalowanym Androidem O, a potem pojawiła się także w stabilnej wersji przeglądarki Chrome. Nowy Gboard wprowadza ten tryb także na starszych wersjach systemu. Po uruchomieniu trybu incognito w Chromie zobaczycie, że klawiatura ma specjalny obrazek w tle informujący o działaniu trybu prywatności. Wtedy macie pewność, że żadne z wpisywanych słów nie będą zapamiętywane.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Kolejne zmiany dotyczą modułów motywów. Gdy tam się udacie, to dostrzeżecie pewne, choć niewielkie modyfikacje. Pozmieniano nazwy poszczególnych sekcji, jak i zmniejszono podgląd miniaturek. Te wcześniej były większe. Ot, typowo kosmetyczne zmiany.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Gboard 6.4 beta wprowadza także modyfikacje na ekranie zmiany wielkości klawiatury dla trybu jednej ręki. To również zmiany, które są wyłącznie kosmetyczne. Teraz wygląda to dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranowym.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Ostatnią nowością jest możliwość dodania skrótu do GIF-ów na pasku opcji. Ja osobiście tej opcji u siebie nie widzę. Dlatego poniższy zrzut ekranowy pochodzi z serwisu źródłowego. To już kolejny sposób na dostęp do GIF-ów w klawiaturze Google’a. Warto dodać, że niedawno wsparcie dla GIF-ów z poziomu Google Gboard wprowadzono w aplikacji Gmail.

Klawiatura Google Gboard 6.4 beta

Zmiany w klawiaturze Google Gboard 6.4 jeszcze nie dla wszystkich

Jak już wspomnieliśmy, wyżej wymienione nowości widoczne są tylko u osób biorących udział w beta testach klawiatury Google Gboard. Możecie do nic zapisać się pod tym adresem. Alternatywnym wyjściem jest instalacja aplikacji z pliku APK, które dostępne są tutaj. Pamiętajcie jednak, że instalowanie aplikacji spoza Sklepu Play bywa niebezpieczne. Dlatego robicie to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Nowości już niedługo zostaną wdrożone w stabilnej wersji aplikacji Gboard dla wszystkich.

Zobacz także: Mapy Google na Androida z wykresami informującymi o intensywności ruchu na trasie

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.