Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych aplikacji miesiąca na Androida [listopad 2016]

Rok 2016 powoli dobiega końca. Mikołajki, święta Bożego narodzenia oraz sylwester przed nami, dlatego warto zerknąć po raz ostatni na to, co przyniósł użytkownikom systemu operacyjnego od Google listopad 2016 roku. Zaczynajmy!

Rok 2016 powoli dobiega końca. Mikołajki, święta Bożego narodzenia oraz sylwester przed nami, dlatego warto zerknąć po raz ostatni na to, co przyniósł użytkownikom systemu operacyjnego od Google listopad 2016 roku. Zaczynajmy!

1. Fingerprint Gestures

finger

Wiele dzisiejszych urządzeń posiada czytnik linii papilarnych. Niestety — tylko w przypadku niewielu smartfonów umieszcza się na chwilę obecną możliwość rozszerzenia jego funkcjonalności, oprócz dodatkowego bezpieczeństwa, pozwalając na m.in. manipulowanie panelem powiadomień. Dzięki Fingerprint Gestures jesteśmy w stanie nadać dodatkowe opcje interakcji z urządzeniem na wzór smartfonów Huawei czy Pixel, co powinno zaciekawić każdego gadżeciarza — w końcu jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

playstore1

2. Naucz się rysować

draw

Jeśli zawsze marzyliście o tym, aby nauczyć się pięknie rysować jednak nauka idzie wam topornie, ta pozycja powinna was zainteresować. How to draw jest programem zawierającym masę ciekawych poradników dotyczących tego, jak zacząć rysować, dlatego też jest dobrym narzędziem dla początkujących szkicowników. Program możemy pobrać za darmo w wersji testowej.

playstore1

3. Microsoft Selfie

selfie

Microsoft Selfie jest programem dobrze znanym użytkownikom Lumii oraz iPhone’ów. Jego głównym założeniem jest umożliwienie wykonywanie dobrej jakości zdjęć selfie i ich głębokiej modyfikacji, pozwalając na nakładanie filtrów kolorystycznych czy symulacji starzenia się lub odmładzania się twarzy — wszystko przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji Microsoftu.

playstore1

4. Google Photo Scan

photos

Skaner zdjęć jest rozwinięciem usługi Google Photo, umożliwiającym nam dodawanie swoich analogowych fotografii do chmury, gdzie znajdują się wykonywane przez nas fotografie. Cel jest prosty — stworzyć prywatny magazyn fotografii, do którego dostęp będziemy mieli zawsze i wszędzie — nawet tych wykonanych przed erą komputerów oraz dostępu do internetu. Naturalnie aplikacja nie ustępuje profesjonalnym skanerom, ale dzięki prostocie tworzenia skanów oraz możliwości automatycznego poprawiania fotografii otrzymujemy przyjemne narzędzie pozwalające nam dzielić się swoimi wspomnieniami wygodniej niż kiedykolwiek.

playstore1

5. Adobe Comp CC, Photoshop Fix oraz Photoshop Sketch

cc
Comp CC
photoshop
Photoshop Fix
sketch
Photoshop Sketch

Android dorósł, czego dowodem są nowe aplikacje od Adobe dedykowane smartfonom, tabletom oraz Chromebookom, które w użyteczności nie ustępują swoim komputerowym odpowiednikom. Comp CC, Photoshop Fix oraz Photoshop Sketch są bardzo wygodnymi narzędziami do obróbki, oraz poprawek plików graficznych, które dodatkowo zostały udostępnione nam za darmo. Naturalnie wymagają one od nas posiadania subskrypcji Adobe CC, jednak gorąco zachęcamy do wypróbowania ich w 30-dniowej wersji testowej.

Comp CC
Comp CC
Photoshop Fix
Photoshop Fix
Photoshop Sketch
Photoshop Sketch

6. Android Auto 2.0

android auto

Android Auto doczekało się wersji z numerem 2.0, gdzie w końcu dodano wsparcie dla telefonów i w tym celu nie jest wymagany drogi, dedykowany system w samochodzie. Uruchomienie Android Auto 2.0 na smartfonie powoduje wyświetlenie czytelnego interfejsu z dużymi kontrolkami. Otrzymujemy dostęp do podstawowych funkcji, jak telefon, muzyka czy nawigacja, Niedawno w aplikacji dodano też wsparcie dla nasłuchiwania komendy Ok Google.

playstore1

7. Brave Browser

brave browser

Brave Browser jest przeglądarką, która jakiś czas temu pojawiła się w naszym podsumowaniu. Czemu zatem ląduje w naszym zestawieniu ponownie? Ponieważ została zasadniczo przebudowana, stawiając na jeszcze większe bezpieczeństwo, brak reklam oraz płynność działania wyższą, niż w przypadku Google Chrome, która to na słabszych urządzeniach potrafi działać nieco ociężale. Brave Browser dostępna jest za darmo i warto dać jej szansę.

playstore1

8. Tiles

tiles

Tiles jest bardzo ciekawym narzędziem dla użytkowników telefonów i tabletów z Androidem 7.0 na pokładzie. Pozwala on na tworzenie nam skrótów w panelu sterowania znajdującym się na belce powiadomień do dowolnych ustawień systemowych, dzięki czemu możemy spowodować, że nasz smartfon będzie dla nas o wiele bardziej przyjemny w użytkowaniu. Aplikacja kosztuje 10,99 zł i według nas jest warta ceny.

playstore1

9. SnipBack

snap

SnipBack jest bardzo specyficznym dyktafonem, który to przez cały czas nagrywa to, co dzieje się w otoczeniu, aby następnie umożliwić swojemu użytkownikowi, w każdej chwili odtworzyć i zapisać ostatnie parędziesiąt sekund z naszego życia, co może przydać się szczególnie w sytuacjach, gdy nie spodziewamy się obrotu spraw, który się nam przytrafi — np. obrabowanie. Zasada działania jest prosta — uruchamiamy program, odkładamy urządzenie i po usłyszeniu czegoś interesującego wciskamy przycisk „zapisz”, aby przechwycić ostatnie 30 sekund nagrania.

playstore1

10. Pulse SMS

pulse

Pulse jest bardzo wygodną aplikacją, która pozwala na wysyłanie wiadomości SMS z pozycji telefonu, tabletu oraz dowolnego innego urządzenia — nawet komputera PC — przy wykorzystaniu możliwościom chmurowym tej nadzwyczaj ciekawej usługi. Aplikacja poza swoją najważniejszą funkcją pozwala nam na dość głęboką personalizację wyglądu oraz działania interfejsu graficznego, dzięki czemu dostajemy bardzo dobrze działającą oraz wyglądającą usługę.

playstore

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij