Udostępnij
Tweetnij

YouTube niedługo z łatwiejszym przeszukiwaniem wideo i opcją ustawień maksymalnej rozdzielczości?

Aplikacja YouTube doczekała się nowej aktualizacji z numerem 11.38.54. Wraz z nią wprowadzono zmiany w kodzie źródłowym, które sugerują, że niedługo udostępniony zostanie nowy system przeszukiwania wideo oraz opcja dostosowania rozdzielczości.

Aplikacja YouTube doczekała się nowej aktualizacji z numerem 11.38.54. Wraz z nią wprowadzono zmiany w kodzie źródłowym, które sugerują, że niedługo udostępniony zostanie nowy system przeszukiwania wideo oraz opcja dostosowania rozdzielczości.

Aktualizacja do YouTube z numerem 11.38.54 w wersji na Androida jest już dostępna do pobrania. Wraz z aktualizacją wprowadzono także zmiany w kodzie źródłowym, które mogą wskazywać na modyfikacje, jakie być może wkrótce zostaną wprowadzone do aplikacji.

Youtube android

Na początek zmiana dotycząca najprawdopodobniej przewijania wideo. Często zdarza się, że szukamy konkretnego fragmentu filmu, aby pokazać go znajomemu czy znajomej. Jeśli klip jest krótki, wystarczy nam pasek postępu. Jeśli ma kilkadziesiąt minut, znalezienie takiego fragmentu będzie znacznie utrudnione. Z kodu źródłowego wynika, że Google planuje wprowadzenie do aplikacji YouTube funkcji podwójnego dotknięcia w celu szukania. Nie wiadomo jednak, jak ta funkcja miałaby działać. Być może chodzi tutaj o podwójne dotknięcie ekranu dla wysunięcia dodatkowego paska pomagającego nam w znalezieniu danego elementu. Z drugiej strony może być to po prostu szybkie przewijanie o, dajmy na to, kilkanaście sekund.

Z kodu wynika również, że Google może planować bardzo dobrą funkcję dla tych, którym zależy na oszczędzaniu danych podczas oglądania filmów. YouTube może zatem doczekać się opcji zmiany ustawień rozdzielczości. Użytkownik mógłby w ten sposób ustawić maksymalną rozdzielczość, z jaką chciałby widzieć dane wideo i by nie marnować tym samym ograniczonego pakietu danych. Na liście znajdzie się 144p, 240p, 360p, 480p, 720p oraz 1080p. Można będzie ustawić funkcję na tryb automatyczny. W ten sposób YouTube wychwyci, jakiej jakości ma połączenie i dostosuje rozdzielczość do zaistniałych warunków.

Ostatnia aktualizacja aplikacji w wersji na Androida jest już dostępna. Jeśli jednak jeszcze jej nie widzicie, możecie skorzystać z pliku YouTube 11.38.54 APK. Znajdziecie ją na tej stronie.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij