Udostępnij
Tweetnij

Google Now z usprawnioną komendą Przypomnij mi

Google Now doczekało się kolejnej aktualizacji. Tym razem użytkownicy dużo szybciej ustawią powiadomienie z pomocą komendy Przypomnij mi.

Google Now doczekało się kolejnej aktualizacji. Tym razem użytkownicy dużo szybciej ustawią powiadomienie z pomocą komendy Przypomnij mi.

Jedna z komend, jaka może być wypowiedziana w ramach Google Now to ta, która ustawia przypomnienia. Z pomocą komendy Przypomnij mi ustawimy datę i godzinę dla spotkania czy ważnego wydarzenia. W ten sposób nasze urządzenie może nam również przypomnieć o kupnie prezentu dla teściowej czy wyciągnięciu ciasta z pieca. Do tej pory ustawienie takiego przypomnienia wiązało się z tym, że na ekranie pojawiała się dokładna informacja o dialogu, jaki przeprowadziliśmy z urządzeniem. Teraz etap ten został pominięty.

Google Now przypomnij mi

Kiedy decydujemy się zatem na opcję Przypomnij mi, wypowiadamy frazę, która powinna ustawić przypomnienie i… na tym koniec. Google postanowiło zrezygnować z dodatkowej komendy głosowej czy przycisku potwierdzenia. Jeśli mamy ochotę, by coś zmienić (np. godzinę alarmu), możemy to zrobić z pomocą przycisku Edytuj.

Zmiana jest już powoli wprowadzana, jednak nie widzą jej jeszcze wszyscy użytkownicy. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, radzimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij