Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Google TV na Androida dostaje nowe widżety

Aplikacja Google TV na urządzenia z systemem Android otrzymuje ciekawą nowość. To nowe widżety na ekranie domowym, których pojawienie się zwiastowała już grudniowa aktualizacja. Na razie taka opcja dostępna jest w aplikacji Google TV na smartfonach Pixel z systemem Android 13 QPR2 Beta i na innych jej nie ma.

Aplikacja Google TV na urządzenia z systemem Android została wzbogacona o nową opcję. Są to nowe widżety, które można umieszczać na ekranie domowym smartfonów. Najpierw taka funkcjonalność została zauważona w grudniowej aktualizacji z numerkiem 4.38.7.4. Wtedy jednak nie była gotowa do szerokiego wdrożenia.

Aplikacja Google TV Android widżety

Teraz nowe widżety z aplikacji Google TV na Androida zaczęły być funkcjonalne. Domyślnym rozmiarem jest 4×5 i na razie nie można go zmienić. Umieszczono tu skróty do wyszukiwania (otwiera klawiaturę) oraz pilota. Natomiast dotknięcie centralnej powierzchni powoduje uruchomienie ekranu domowego. Z czasem pewnie zostanie ona wypełniona rekomendacjami.

Nowe widżety aplikacji Google TV tylko w jednej wersji Androida

Na razie taka nowość nie jest powszechnie dostępna. Wspomniane widżety z aplikacji Google TV uruchamiają się poprawnie tylko na Pixelach z zainstalowanym systemem Android 13 QPR2 Beta. Na starszych wersjach oprogramowania generowane są błędy lub nic nie działa. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na rozszerzenie funkcjonalności.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij