Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 109 beta dostępny. Co nowego w przeglądarce?

Google Chrome 109 beta to najnowsze wydanie poglądowe popularnej przeglądarki internetowej. Aplikacja została oddana do testów i za kilka tygodni zostanie udostępniona w finalnej wersji. Co nowego tu znajdziemy? Google wprowadziło w aplikacji Chrome 109 beta pewne nowości. Rzućmy sobie na nie okiem.

Google Chrome 109 beta to najnowsza przeglądarka internetowa giganta, która została udostępniona w ostatnim kanale przedprodukcyjnym. Co nowego wprowadzono w tym wydaniu? Nowości nie brakuje. Zobaczmy sobie, co dodano w tej wersji.

Co nowego w Google Chrome 109 beta

W Google Chrome 109 beta dodano nowy komunikat potwierdzający wykonanie bezpiecznej płatności. Bazuje on na standardzie Secure Payment Confirmation (SPC) i specjalnej autoryzacji. Nowość ogłoszono na oficjalnym blogu firmy i wyjaśniono, że funkcja trafi do przeglądarki internetowej na Androida. Na razie jest w wydaniu dla Windows oraz macOS. Poniżej animacja, która prezentuje to w akcji.

Następnie mamy interfejs Screen Capture API, który wprowadza usprawnienia z zakresu współdzielenia ekranu w trakcie prowadzenia wideokonferencji. Tutaj firma wymienia udoskonalenia, które dodano. Obejmują one łatwość obsługi oraz poprawę prywatności.

Google Chrome 109 beta to również zmiany oparte na Material You i Material Design 3. Dodano m.in. nowy widok dla sugestii na pasku adresu. Opcja jest na razie dostępna w formie eksperymentu. Dlatego należy aktywować ją flagą o nazwie #omnibox-modernize-visual-update.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij