Udostępnij
Tweetnij

Google Keep tylko na smartwatche z Wear OS 3

Google Keep to popularna aplikacja do notatek, która dostępna jest także na smartwatche. Okazuje się, że teraz tylko na zegarkach, które pracują pod kontrolą Wear OS 3. Google po cichu wycięło wsparcie dla Keep na smartwatchach z 2. generacją tej platformy. W ten sposób znacząco zawęziło jej dostępność.

Google Keep to aplikacja do notatek, która jest dostępna na różne urządzenia. Także na smartwatche. Okazuje się, że gigant z Mountain View w ostatnim czasie zawęził jej dostępność. Obecnie mogą ją instalować właściciele zegarków, które pracują pod kontrolą Wear OS 3.

Próba wyszukania aplikacji Google Keep w Sklepie Play na zegarkach z Wear OS 2 skutkuje brakiem wyników. W konsekwencji na takie smartwatche oprogramowanie stało się niedostępne. Natomiast w przypadku webowej wersji sklepu będzie to komunikat o treści „Nie działa na Twoim urządzeniu”. W przypadku Pixel Watch jest informacja o Androidzie 11 lub nowszym.

Aplikacja Google Keep tylko na smartwatche z Wear OS 3

Zmiana odbyła się po cichu i nawet nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpiło. W każdym razie obecnie aplikację Google Keep można instalować tylko na zegarkach z Wear OS 3. Smartwatche pracujące pod kontrolą poprzedniej generacji oprogramowania takie wsparcie utraciły, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij