Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome wyświetli, ile pamięci RAM oszczędzają karty

Google Chrome to przeglądarka, która swego czasu znana była z pochłaniania dużej ilości pamięci RAM. Aplikacja jest jednak pod tym kątem optymalizowana. Niedługo dowiemy się, jak poszczególne karty potrafią ją oszczędzać. Google Chrome otrzyma taką funkcję poprzez narzędzie o nazwie Memory Saver i nowy przycisk.

Google Chrome to przeglądarka internetowa, która niegdyś była bardzo zasobożerna i pochłaniała wiele pamięci RAM. To jednak z czasem uległo zmianie i producent zajął się tym problemem. Do tego stopnia, że zużycie to spadło. Teraz dowiadujemy się, że będzie można podejrzeć te oszczędności dla każdej karty. Jak to możliwe?

Google Chrome pamięci RAM karty

Google Chrome ma narzędzie o nazwie Memory Saver, które pozwala oszczędzać pamięci operacyjne RAM. W tym dodatku pojawi się nowy przycisk, który będzie wyświetlany na pasku adresu po prawej stronie. Jego kliknięcie spowoduje wyświetlenie okienka widocznego na powyższym zrzucie ekranowym. Jest tu informacja o tym, jakie oszczędności występują w przypadku konkretnej karty.

Google Chrome z informacją o oszczędności pamięci RAM dla karty w wersji testowej

Na razie taka nowość znajduje się w przeglądarce Google Chrome dostępnej w poglądowej wersji. Dokładnie w tej z kanału Canary. Oczywiście w niedługim czasie rozwiązanie powinno trafić do stabilnej odsłony. Powinno to nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij