Udostępnij
Tweetnij

Google Pay zamienia się w Portfel Google. Również w Polsce

Google Pay to teraz Portfel Google. Firma zaczęła podmieniać usługę na aplikację Wallet i odbywa się to również w Polsce oraz na 38 innych rynkach. Sama zapowiedź zmian nastąpiła w trakcie majowej konferencji. Portfel Google jest wynikiem ewolucji, którą przeszedł obecny niegdyś Android Pay.

Android Pay to usługa, którą zapewne kojarzy wielu z was. Pod taką nazwą była ona obecna na rynku przez kilka lat, a potem firma zdecydowała się zmienić jej nazwę na Google Pay. Była to swego rodzaju ewolucja platformy, która teraz przyjmuje inne nazewnictwo i tym jest Portfel Google. Stało się tak również w Polsce.

portfel google pay w polsce

Portfel Google zastępuje dotychczasowe Google Pay, ale nie jest tak na każdym rynku. Dotyczy to łącznie 39 krajów. Sama zmiana została zapowiedziana już w maju. Nastąpiło to w trakcie konferencji I/O 2022. Teraz nadszedł czas na jej wdrożenie.

Portfel Google zastąpi Google Pay w Polsce na dniach

Firma wyjaśnia, że Portfel zastąpi Google Pay we wspomnianych państwach w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli więc jeszcze nie widzicie na własnym telefonie z systemem Android tych zmian, to musicie uzbroić się w ciut cierpliwości. W końcu się to zmieni. Oczywiście jest to zmiana dosyć kosmetyczna i nie wpływa specjalnie na funkcjonalność platformy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij