Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Edge 102 dostępny. Co nowego?

Microsoft Edge 102 to najnowsze wydanie popularnej przeglądarki internetowej dla Windows i macOS. Co nowego wprowadza aktualizacja? Niestety tym razem nowości jest bardzo niewiele i nie ma co wypatrywać nowych funkcji. Microsoft w Edge 102 skupił się na wprowadzeniu nowych zasad dla administratorów.

Microsoft Edge 102 debiutuje niedługo po przeglądarce Firefox 101. Obie są teraz wydawane w co 4-tygodniowych odstępach. Co nowego wprowadzono w aplikacji giganta z Redmond? Niestety tym razem próżno tu szukać nowości w postaci nowych funkcji. Tych zabrakło, ale pewne zmiany są.

Co nowego w Microsoft Edge 102

Aktualizacja Microsoft Edge 102 wprowadza oczywiście nową wersję silnika Chromium z tym samym numerkiem. Dodano również nowe zasady grup dla administratorów. Na liście mamy AllHttpAuthSchemesAllowedForOrigins, OutlookHubMenuEnabled, NetworkServiceSandboxEnabled i UserAgentClientHintsGREASEUpdateEnabled. Nie będziemy omawiać ich działania, ale jako przykład podamy drugą, która pozwala na włączanie i wyłączanie dostępu do menu Outlooka.

Aktualizacja do Microsoft Edge 102 to również poprawki błędów. Także tych związanych z zabezpieczeniami. Choć nie ma tu nowości, tak własną przeglądarkę z pewnością warto uaktualnić do nowej wersji. Uaktualnienie jest dostępne dla komputerów z systemami Windows oraz macOS. Wkrótce powinna ruszyć także wysyłka aktualizacji aplikacji mobilnej na telefony.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij