Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z większą kontrolą nad metodami podróży

Google Maps beta wprowadza ciekawą nowość. Dzięki niej użytkownicy otrzymują większą kontrolę nad metodami podróży. Pozwala to na łatwe przełączanie preferowanych opcji. Na razie zmiany znajdują się na etapie programu pilotażowego. Ponadto nie pojawiają się u wszystkich użytkowników Google Maps w wersji beta.

Google Maps da większą kontrolę nad dostępnymi w aplikacjami metodami podroży. Obecnie nowa funkcja znajduje się na etapie beta testów. To oznacza, że nie jest jeszcze dostępna w finalnej wersji oprogramowania. Zacznijmy od widocznego niżej zrzutu ekranowego.

aplikacja Mapy Google Maps beta większa kontrola tryby podróży

Powyżej widać zmiany w interfejsie nawigacji i opcjach podróży. Następnie mamy pełniejszy widok mapy. Wynika to z faktu, że pole trasy w górnej części ekranu nie znajduje się już na białym okienku o pełnej szerokości. Tym razem unosi się na górze. Kolejną nowością jest wybór preferowanych trybów podróży. Ich zaznaczenie powoduje, że pojawiają się w pierwszej kolejności w okienku, gdzie dokonywane są wybory użytkownika. Zmiany są z pewnością na plus.

aplikacja Mapy Google Maps beta większa kontrola tryby podróży
aplikacja Mapy Google Maps beta większa kontrola tryby podróży

Nowości testowane w Google Maps beta

Na razie dostęp mają wybrani użytkownicy aplikacji Google Maps beta z numerkiem 11.28.0. Jednak instalacja tej konkretnej wersji nie sprawia, że nowe opcje są dostępne. Dlatego podejrzewamy, że program pilotażowy obejmuje tylko wybranych użytkowników i są to testy typu A/B, gdzie firma nadaje dostęp po stronie własnych serwerów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij