Udostępnij
Tweetnij

YouTube na iOS z Picture in Picture już wkrótce dla wszystkich

YouTube na iOS ma tryb Picture in Picture w ramach testów od dłuższego czasu. Niedawno zostały one zakończone i funkcja zniknęła. Czyżby więc obraz w obrazie z popularnej aplikacji Google nie miał pojawić się na iPhone’ach i iPadach? Picture in Picture z YouTube’a wkrótce trafi na wszystkie urządzenia z iOS 15.

YouTube na iOS oraz tryb Picture in Picture to w zasadzie temat rzeka. Funkcja najpierw dostępna był w przeglądarce Safari, a potem znikła. Następnie uruchomiono program pilotażowy PiP w aplikacji platformy na iPhone’ach i iPadach, ale tu opcja również wyparowała. Czy więc obraz w obrazie w ogóle pojawi się na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka?

Google już wcześniej przekazało, że tryb Picture in Picture nie pozostanie wyłącznie eksperymentalnym rozwiązaniem i prawdopodobnie zostanie udostępniony publicznie. Nie tylko dla subskrybentów wersji Premium. Firma przekazała nowe informacje w tej kwestii. Dostępność funkcji wydaje się być nieodległa.

Picture in Picture w aplikacji YouTube dla wszystkich od iOS 15

Google planuje wkrótce udostępnić PiP w aplikacji YouTube na iPhone’y i iPady. Ma to nastąpić w niedługim czasie i nowość ma być dostępna na wszystkich urządzeniach z iOS 15 lub nowszą wersją systemu (której to na razie nie jeszcze nie ma). Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij