Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play i wersja Androida — Google dodaje użyteczną informację do opisu aplikacji

Sklep Play w wersji na smartfony doczekał się użytecznej zmiany. To szczegół w postaci „wersja Androida”, która dodano do informacji o aplikacjach i grach. W ten sposób mobilny Google Play został uzupełniony o funkcję z webowej wersji sklepu, gdzie taki szczegół jest dostępny już od lat.

Sklep Play oferuje różne informacje na temat aplikacji i gier. Często jednak zastanawiamy się nad tym, jaka wersja Androida jest minimalnie wymagana pod kątem danego oprogramowania. Teraz taki szczegół znajdziemy również w mobilnej wersji Google Play na smartfonach.

Sklep Play wersja Androida Google informacje aplikacje gry

Sekcja wersja Androida pojawia się po przejściu do informacji o aplikacji i grach w (w obszarze Informacje o tej aplikacji). W wersji mobilnej znajdziemy dokładne szczegóły na ten temat w rozróżnieniu na konkretne pliki APK. Zmiana jest dosyć nowa i została wprowadzona wraz z Google Play z numerkiem 29.2.13. Przed tym wydaniem nie była widoczna.

Sklep Play wersja Androida Google informacje aplikacje gry

„Wersja Androida” w webowej wersji Sklepu Play od dawna

Warto dodać, że webowy Sklep Play, czyli uruchamiany z poziomu przeglądarki internetowej, takie informacje oferuje od dawna. W tym przypadku wyświetlana jest w obszarze „Wymaga Androida”. Jednak w przypadku dostępności wielu różnych pakietów APK szczegół nie jest sprecyzowany i pojawia się tylko fraza „Zależy od urządzenia”.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij