Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 98 wprowadzi lepsze emoji. Zmiany już w wersji beta

Google Chrome 98 obecnie znajduje się w kanale beta i wprowadza pewne nowości. Zmiany obejmują emocji. Co nowego tutaj wprowadzono? Jest to nowy format dla emotek o nazwie COLRv1, który pozwala m.in. na zmniejszenie rozmiaru obrazków. Na razie modyfikacje znajdziemy w poglądowym wydaniu Google Chrome beta.

Google Chrome 98 beta został udostępniony do testów. Premiera finalnej wersji przeglądarki internetowej z tym numerkiem odbędzie się za kilka tygodni. Tymczasem mamy okazję zobaczyć pierwsze nowości i zmiany z tej wersji, które obejmują emoji. Co nowego przygotowano?

Google w przeglądarce Chrome 98 wprowadziło nowy format dla obrazków emoji o nazwie COLRv1. Zapewnia on lepszą obsługę gradientów czy przekształceń. Ponadto umożliwia on ponowne wykorzystanie tych samych konturów dla pojedynczych emotek. To sprawia, że te w nowej wersji wyglądają lepiej oraz ostrzej.

Nowe emoji z Google Chrome 98 beta są też mniejsze

Zmiany obejmują także rozmiar obrazków emoji. Dzięki COLRv1 są one nawet pięciokrotnie mniejsze w porównaniu do map bitowych wykorzystywanych do tej pory. Na razie nowości znajdują się w Google Chrome beta, czyli poglądowej wersji popularnej przeglądarki i można je wypróbować w tym demo. Jednak wraz z finalną odsłoną z numerem 98 zostaną wprowadzone u wszystkich. Funkcja trafi do aplikacji mobilnej oraz wydania na desktopy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij