Udostępnij
Tweetnij

Prosta aplikacja dodaje efekt z Windows 11 do starszej wersji systemu

Windows 11 wprowadza różne nowości i wśród nich są menu z efektem Acrylic. Czy podobny da się uzyskać w systemie operacyjnym Windows 10? Okazuje się, że tak i jest to możliwe z użyciem niewielkiej aplikacji o nazwie AcrylicMenus. Można ją pobrać za darmo i działa ona niemal z wszystkimi programami Win32.

Windows 11 to system operacyjny, w którym Microsoft wprowadził liczne nowości. Jest też nowy efekt Acrylic i te może zostać dodany do menu poszczególnych programów. Również tych dostępnych dla poprzednich okienek, czyli Windows 10. Pozwala na to niewielka aplikacja, którą można pobrać za darmo z platformy GitHub.

Ta aplikacją jest AcrylicMenus, która działa nie tylko z Windows 11, ale również poprzednimi okienkami. W ten sposób efekt Acrylic można dodać do menu poszczególnych programów uruchamianiach w systemach Microsoftu. Przykładowe efekty dostępne z użyciem tego oprogramowania widoczne są poniżej. Jest to delikatny efekt przezroczystości.

aplikacje Windows 11 menu Acrylic w Windows 10
aplikacje Windows 11 menu Acrylic w Windows 10

AcrylicMenus działa z aplikacjami dla Windows 11 i 10

Twórca AcrylicMenus twierdzi, że taki efekt można uzyskać niemal w każdym programie Win32 dla okienek. Stało się to możliwe za sprawą jednego z API, które wykorzystał deweloper. Oprogramowanie możecie pobrać na własne urządzenie udając się do linku źródłowego. Do działania wymagany jest Windows 10 w wersji 1903 lub nowsza edycja systemu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij