Udostępnij
Tweetnij

Android TV w końcu pozwala instalować aplikacje z poziomu Google Play na smartfony

Android TV pozwala instalować aplikacje ze sklepu Google Play. Do tej pory nie było to jednak możliwe z poziomu smartfonów. Teraz to ulega zmianie, bo pojawiła się nowa opcja, która pozwala na wygodnie instalowanie aplikacji na urządzeniach z platformą Android TV bezpośrednio z telefonu.

Android TV gości na telewizorach i różnego rodzaju przystawkach dla tego typu urządzeń. Aplikacje można instalować z poziomu sklepu Google Play, gdzie jest ich kilka tysięcy. Jednak nie było to do tej pory możliwe z poziomu telefonu. Tymczasem w sklepie na smartfony pojawiła się bardzo użyteczna opcja, którą dostrzegł jedne z użytkowników serwisu Reddit.

Sklep Google Play na smartfony dostał nocą opcję, którą widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym. Tak, pozwala ona wybrać dla aplikacji urządzenie z systemem Android TV, na którym to następnie zostanie zainstalowane nowe oprogramowanie. To bardzo wygodne rozwiązanie, którego do tej pory z pewnością bardzo brakowało, a teraz się pojawia.

aplikacje Android TV Google Play smartfony
fot.: Reddit u/avigi

Google Play na smartfony pozwala instalować aplikacje w Android TV u wybranych

Na razie nie jest to jednak jeszcze ogólnodostępna opcja. Wygląda na to, że udostępniono ją w ramach programu pilotażowego. Widzą ją na własnych telefonach nieliczni użytkownicy. Z czasem pewnie pojawi się u wszystkich osób.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij