Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje pasek dolny oparty na Material You

Google Maps na Androida otrzymuje pewne zmiany oparte na języku projektowania Material You. Jest to nowy pasek dolny dostępem do poszczególnych sekcji. Pewnie zastanawiacie się, czy przy okazji wprowadzono do aplikacji także dynamiczne kolory? Na razie tej zmiany w Google Maps nie dodano.

Google Maps to aplikacja, która niedawno świętowała 10 mld pobrań ze Sklepu Play. To bardzo dobry wynik, który wcześniej osiągnęły tylko dwa inne programy na Androida. Teraz dowiadujemy się, że wdrożono pewne zmiany oparte na języku projektowania Material You. Te obejmują pasek dolny z dostępem do poszczególnych opcji.

Nowy pasek dolny oparty na Material You z Google Maps wydaje się być niższy. Ponadto bliżej mu do tego, co znamy z aplikacji Gmail. Dodano także podświetlenie w kształcie pigułki, które informuje o tym, w jakiej sekcji jest obecnie użytkownik. Zmiany prezentuje poniższy zrzut ekranowy udostępniony przez serwis źródłowy.

aplikacja Mapy Google Maps pasek doilny Material You

Google Maps ma pasek dolny oparty na Material You

Na razie zmiany objęły pasek dolny z aplikacji Google Maps. Jedną z najważniejszych nowości z języka projektowania Material You są jednak dynamiczne kolory. Tej modyfikacji na razie jednak nie zobaczymy. Głównym elementem są tutaj mapy. Trudno powiedzieć, czy firma będzie chciała jakoś zmienić ich widok pod tym względem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij