Udostępnij
Tweetnij

Telegram Messenger wprowadza reklamy. Jednak inne od tych, które ma Facebook i Google

Telegram Messenger szuka sposobów na monetyzację. Komunikator wprowadza reklamy, ale nie będą one miały takiej postaci, którą znamy na przykład z Google czy Facebooka. Będą to wiadomości, które firmy czy organizacje będą mogły wysyłać do użytkowników aplikacji. W tym celu uruchomiono platformę Telegram Ad.

Telegram Messenger to popularny komunikator internetowy, który ma kilkaset mln użytkowników. Nowych nie brakuje i cały czas przybywają. Dlatego firma szuka sposobów na monetyzowanie oprogramowania. Dlatego zdecydowano o tym, że w aplikacji pojawią się reklamy, ale nie takie, które serwują nam Google czy Facebook.

aplikacja Telegram Messenger reklamy Facebook Google

CEO aplikacji, Pawieł Durow zapowiedział niespełna rok temu, że Telegram Messenger otrzyma z czasem elementy sponsorowane, bo trzeba zacząć myśleć o monetyzowaniu platformy. Stąd też nowa inicjatywa, którą ogłoszono po kilkunastu miesiącach od tych zapowiedzi. Kogo „dotkną” nowe reklamy? Na szczęście nie typowych użytkowników aplikacji.

Reklamy w aplikacji Telegram Messenger nie u wszystkich

Firma wyjaśnia, że Telegram Ad to platforma, która pozwoli wyświetlać sponsorowane wiadomości w publicznych kanałach z ponad tysiącem subskrypcji. W indywidualnych rozmowach czy tych zwykłych grupowych takie elementy się nie pojawią. Tak więc nie spodziewajmy się, że komunikator zaserwuje nam reklamy, którymi gnębi nas Facebook czy Google. Choć z czasem to może także się zmienić.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij