Udostępnij
Tweetnij

Pogoda Google – Android 12 dostaje nowy widżet funkcji

Pogoda Google to funkcja, z której korzystamy od dawna. Android 12 otrzyma nowy widżet do wyświetlania informacji pogodowych. Teraz domyślnie ma on nowy kształt, który nie jest kwadratem. Zobaczmy, jakie funkcje ma nowy widżet Pogody Google z Androida 12.

Widżet dla funkcji Pogoda Google został uaktualniony tuż przed premierą smartfonów z serii Pixel 6. Wtedy wprowadzono zmiany oparte na języku projektowania Material You, który dodaje m.in. dynamiczne kolory. Teraz w systemie Android 12 pojawiają się nowe opcje. Przede wszystkim z zakresu konfiguracji ich rozmiaru.

Pogoda Google ma teraz widżet, który na stronie podglądu ustawiony jest domyślnie na format 4×2 (lub 5×2). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnej chwili zmienić jego kształt na kwadrat. To jednak sprawia, że zmianie ulega zawartość prezentowana w okienku. Normalnie jest to 4-godzinna prognoza. Modyfikacja powoduje, że pozostanie tylko temperatura (aktualna oraz maksymalna i minimalna) oraz lokalizacja.

widżet Pogoda Google z Android 12 funkcje

Widżet funkcji Pogoda Google z systemu Android 12 na razie w wersji beta

Warto dodać, że dodano też nowe opcje dla postaci ukośnej pigułki, którą można rozwinąć w poziomie. Jest też możliwość zmniejszenia do owalu typu 3×1. Opisywane tutaj zmiany obejmujące widżet na razie pojawiły się w aplikacji Google beta. Dokładnie w wydaniu z numerkiem beta 12.42.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij