Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje nowy widżet nawigacji

Google Maps na Androida otrzymuje użyteczną funkcję. To nowy widżet, który pozwala z poziomu ekranu domowego włączyć nawigację. Nowość pojawiła się w ostatniej wersji beta oprogramowania. Zobaczmy, jak wygląda ten nowy widżet nawigacji z Google Maps.

Android 12 stawia na widżety, a dokładniej ich powrót, co z pewnością cieszy. Wielu użytkowników lubi uzyskiwać dostęp do różnych funkcji aplikacji bezpośrednio z ekranu domowego. Zmiany te obejmą również Google Maps. W nowej wersji tego oprogramowania pojawił się odświeżony widżet nawigacji.

Wspomniany widżet nawigacji został dostrzeżony przez użytkownika serwisu Reddit ukrywającego się pod nickiem u/neilAndNotNail. Dojrzał on na ekranie domowym nowy element pochodzący z aplikacji Google Maps, który widać na poniższych zrzutach ekranowych. Ma on postać siatki z dostępem do różnych opcji. Trochę przypomina on ten z wersji na iOS, ale daje dostęp do większej liczby opcji.

aplikacja Mapy Google Maps widżet nawigacji

Nowy widżet nawigacji z Google Maps w wersji beta

Na razie nowość nie jest dostępna w finalnej wersji aplikacji Google Maps na Androida. Pojawiła się w ostatniej edycji beta z numerkiem 11.3.0. Możemy jednak się domyślać, że już wkrótce odświeżony widżet zostanie wprowadzony w stałym wydaniu oprogramowania. To kwestia najbliższych dni.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij