Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play – Google wprowadza zmiany oparte na Material You

Sklep Play również dostosowywany jest pod kątem systemu Android 12. Pojawiły się zmiany oparte na nowym języku projektowania Google, czyli Material You. Na razie są one szczątkowe, bo zaimplementowane dynamiczne kolory. Zobaczmy, co zmieniło się w sklepie Google Play.

Android 12 jest już dostępny i wraz z nim pojawił się nowy język projektowania o nazwie Material You. Pod jego kątem przystosowano już liczne aplikacje Google. Teraz nadszedł czas także na Sklep Play. W nim również zaczęły pojawiać się pierwsze zmiany i wśród nich są dynamiczne kolory.

Sklep Play dostaje zmiany oparte na Material You na stronach czterech podstawowych kanałów ekranu głównego. Na początku rzuca się w oczy pasek wyszukiwania z zaokrąglonymi narożnikami. Potem można dostrzec pierwsze dynamiczne kolory. Pojawiają się one w nazwie sekcji, które wcześniej były jednolicie zabarwione. Potem mamy dolny pasek nawigacji, gdzie widać podświetlenie w kształcie pigułki.

sklep play zmiany google material you

Zmiany Material You w aplikacji Sklep Play na razie niezbyt powszechne

Wspomniane modyfikacje zaczęły pojawiać się w ten weekend i na razie nie są jeszcze zbyt rozpowszechnione. Elementy Material You nie tylko nie obejmują całej aplikacji, a tylko jej wybrane sekcje. Ponadto nie widzi ich każdy użytkownik Sklepu Play. Wiemy jednak, że pojawiają się w wersji z numerem 27.4, ale i tak włączane są po stronie serwerów Google.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło: 9to5Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij