Udostępnij
Tweetnij

Perseverance z kontem w aplikacji Zdjęcia Google? Tak wyglądałyby fotki z Marsa

Perseverance Rover jest na planecie Mars od pół roku. Co by było, gdy miał konto w aplikacji Zdjęcia Google? Moglibyśmy zobaczyć mnóstwo zdjęć z Perseverance.

Perseverance Rover to łazik, który wylądował na powierzchni planety Mars w lutym tego roku. Upłynęło sześć miesięcy, jak pojazd przebywa na Czerwonej Planety. Do tej pory wykonał mnóstwo fotografii, bo ponad 120 tysięcy. Teraz mamy okazję zobaczyć, jak mogłyby wyglądać w aplikacji Zdjęcia Google.

Perseverance Rover wykonał na planecie Mars już 125428 fotek. Google postanowiło upamiętnić pół roku misji i pokazało, jakby mogło wyglądać konto łazika w usłudze Zdjęcia. Posegregowano je tematycznie. Nie zabrakłoby też opcji przeszukiwania. Obejrzyjcie to na poniższym filmie.

Perseverance Rover ma poszukać na Marsie śladów życia

NASA wierzy, że Perseverance Rover znajdzie na Marsie ślady antycznego życia, które kiedyś musiało tam istnieć. Maszyna podjęła się już pobrania pierwszej próbki skał. Niestety przedsięwzięcie zakończyło się niepowodzeniem i uzyskano pusty pojemnik. Kolejna próba odbędzie się we wrześniu i obecnie szukana jest dobra lokalizacja, która umożliwi pobranie materiału do badań. Łazikowi towarzyszy na powierzchni Czerwonej Planety niewielki helikopter Ingenuity.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij