Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome w systemie Android 12 zaczyna używać kolorów Material You

Google Chrome zaczyna podążać za zmianami z systemu Android 12. Pojawiają się kolory Material You. Nowość pojawiła się w przeglądarce Chrome Canary.

Google Chrome w systemie Android 12 zaadoptuje zmiany, które wprowadza Material You. Obejmują one kolory z nowego języka projektowania. Na razie w formie eksperymentalnej. Obsługę dodano w jednej z poglądowych wersji popularnej przeglądarki internetowej. Wprowadzono ją poprzez flagę, którą należy ręcznie aktywować.

Wspomniana flaga to #dynamic-color-android, która znajduje się na stronie z eksperymentami w Google Chrome z kanału Canary. Dodano ją w wersji z numerkiem 93.0.4561. Oczywiście tylko w mobilnej wersji aplikacji na telefony z platformą Google. Po ustawieniu atrybutu na Enabled należy ponownie uruchomić przeglądarkę internetową. Po to, aby zostały wprowadzone zmiany.

kolory Material You Google Chrome Android 12

Kolory Material You tylko w Google Chrome dla systemu Android 12

Pamiętajmy, że zmiany z Material You będą widoczne tylko w systemie Android 12. W starszych wersjach platformy Google nowe kolory w przeglądarce Chrome się nie pojawią. Tak więc z nowości skorzysta na razie niewiele osób. Tym bardziej, że te i tak zostały wprowadzone w poglądowych wydaniach aplikacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij