Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 wprowadzi odświeżony pakiet Microsoft Office. Zmiany oparte są na Fluent Design

Windows 11 wprowadzi liczne zmiany. Zostanie też odświeżony pakiet Microsoft Office. Aplikacje otrzymają nowości oparte na języku projektowania Fluent Design.

Microsoft Office zostanie odświeżony wraz z Windows 11, który zaprezentowano światu dwa dni temu. Nowy pakiet biurowy otrzyma zmiany oraz nowości oparte m.in. na języku projektowania Fluent Design, który debiutował kilka lat temu. Zobaczmy więc, co nowego otrzymają popularne aplikacje.

Już na samym wstępie warto wspomnieć, że zmiany w Microsoft Office mające pojawić się wraz z Windows 11 pierwszy raz zaprezentowano w zeszłym roku. Do tej pory jednak ich nie wprowadzono i wygląda na to, że był to celowy zabieg. Po prostu czekano na premierę nowych okienek. Zobaczmy sobie przygotowywane nowości.

Nowy pakiet Microsoft Office z Windows 11 – co nowego / zmiany

Interfejs Microsoft Office dla Windows 11 otrzyma modyfikacje oparte na wspomnianym Fluent Design. Firma rezygnuje ze wstążki i stawia na rozwijane menu. Następnie mamy automatycznie dopasowywanie wyglądu do motywu z systemu, czyli na przykład dark mode. Pojawią się także zaokrąglone narożniki okien w poszczególnych aplikacjach.

nowy pakiet Microsoft Office z Windows 11 co nowego nowości zmiany Fluent Design
nowy pakiet Microsoft Office z Windows 11 co nowego nowości zmiany Fluent Design
nowy pakiet Microsoft Office z Windows 11 co nowego nowości zmiany Fluent Design

Zmiany te mają na celu lepiej dopasować pakiet biurowy Microsoft Office pod kątem designu z Windows 11. Nowe aplikacje zostaną wprowadzone wraz z okienkami, które mają zadebiutować pod koniec roku. Przy okazji pojawią się nowości związane z funkcjonalnością oprogramowania. Te wizualne są tylko częścią większych modyfikacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij