Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google będzie mógł być uruchamiany przez włącznik. W każdym telefonie

Asystent Google będzie mógł być uruchamiany przez włącznik. Ma tak być w każdym telefonie. Zmiany obejmujące aktywację Asystenta ujawnia aplikacja Google.

Asystent Google to funkcja, którą na telefonie uruchomimy na kilka sposobów. Jednym z nich są komendy głosowe. Czasem implementowany jest dla tej opcji dodatkowy przycisk na obudowie. Znamy go z modeli marek LG czy Nokia. Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od poszczególnych producentów, którzy mają wolność wyboru. Tymczasem nadchodzi ciekawa zmiana, która obejmuje włącznik.

W kodzie aplikacji Google z numerkiem 12.18.6.29 doszukano się ciekawych wzmianek. Te sugerują, że włącznik może zostać uniwersalnym rozwiązaniem umożliwiającym włączanie Asystenta. Kod ujawnia, że ma to odbywać się na zasadzie wciśnięcia i przytrzymania tego przycisku. Miałoby to działać na każdym telefonie.

Asystent Google włącznik

Uruchamianie funkcji Asystent Google nie tylko poprzez włącznik

Asystent Google niedługo więc pewnie będzie mógł być uruchamiany także poprzez włącznik telefonów, ale na tym nie koniec zmian obejmujących to działanie. Android 12 ma wprowadzić jeszcze jeden sposób. Tym będzie podwójne stuknięcie przycisku wstecz. Taka opcja też będzie możliwa, ale dopiero na smartfonach, które otrzymają aktualizację do nowego systemu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij