Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i tryb samochodowy w Google Maps na kolejnych rynkach

Asystent Google dostaje nowy tryb samochodowy na kolejnych rynkach. Można go włączyć w Google Maps. Na razie dostępność funkcji jest ograniczona.

Asystent Google i jego nowy tryb samochodowy zostały zapowiedziane już w trakcie konferencji I/O 2019. Na jego dostępność w Google Maps trzeba było jednak trochę poczekać. Funkcja zaczęła już jednak się pojawiać i jest sukcesywnie wdrażana na kolejne rynki. Teraz zapowiedziano dostępność na kolejnych.

Tryb samochodowy został rozszerzony w wersji Preview o kolejne kraje. Na razie są to Australia, Wielka Brytania, Irlandia, Indie oraz Singapur. Dotyczy to jednak tylko języka angielskiego. Dzięki temu Asystent Google ma znacznie więcej możliwość w trakcie używania nawigacji z aplikacji Mapy.

tryb samochodowy Preview aplikacje Asystent Google Maps mapy

Asystent Google i jego tryb samochodowy w Google Maps stawiają pewne wymagania

Z funkcji nie da się korzystać na dowolnych telefonach z zielonym robotem. Tryb samochodowy wymaga urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie lub nowszego. Poza tym smartfon musi mieć co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Tak więc w najtańszych modelach Asystent Google takiej funkcjonalności nie otrzyma, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Telegram

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij