Udostępnij
Tweetnij

Tak mogą wyglądać nowe aplikacje Google, które zobaczymy w Androidzie 12

Android 12 wprowadzi Material NEXT. Mamy okazję zobaczyć, jak będą wyglądały nowe aplikacje Google. Na razie zmiany te w systemie Android 12 są schowane.

Android 12 ma wprowadzić duże zmiany wizualne. Pojawi się język projektowania Material NEXT, który odmieni wygląd oprogramowania. Mogliśmy to już zobaczyć na przykładzie przeprojektowanej sekcji Ustawienia. Są one jednak ukryte. Teraz mamy okazję rzucić okiem na to, jak mogą wyglądać nowe aplikacje Google. Na razie są to mockupy.

Odświeżone aplikacje Google widoczne są na poniższych renderach. W kolejności są to Gmail, Sklep Play, Kontakty i Pliki. Te oparte na Material NEXT pokazano po prawej stronie. Pośrodku jest aktualny design, a po lewej widok w systemie Android 12. Widzimy, że zmiany rysują się naprawdę ciekawie, ale jeszcze na nie poczekamy.

Android 12 nowe aplikacje Google z Material NEXT
Android 12 nowe aplikacje Google z Material NEXT
Android 12 nowe aplikacje Google z Material NEXT
Android 12 nowe aplikacje Google z Material NEXT

Nowe aplikacje Google z Material NEXT być może z systemem Android 12 beta

Jak już wspomnieliśmy, na razie Google ukryło wszystkie te zmiany wizualne. W udostępnionej deweloperom wersji Developer Preview ich nie ma. Nowe aplikacje oparte na Material NEXT możemy zobaczyć już w trakcie majowej konferencji I/O 2021. Potem zostanie udostępniony Android 12 beta, który już powinien zawierać modyfikacje wizualne, na które tak czekamy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij