Udostępnij
Tweetnij

Google Maps w końcu dostaje dark mode. Funkcja już wdrażana

Google Maps dostaje dark mode. Jeśli zastanawiasz się, jak włączyć tryb ciemny, to odbywa się to po stronie serwerów. Funkcja w Google Maps już się pojawia.

Google Maps i dark mode to w zasadzie temat rzeka. Funkcja pojawiała się już wcześniej w formie testów. Jednak do tej pory po ponad roku od ogłoszenia nie została globalnie wdrożona. Teraz to ulega zmianie. Tryb ciemny w końcu zaczyna się pojawiać u szerszego grona użytkowników aplikacji.

Firma poinformowała o oficjalnym rozpoczęciu wdrażania dark mode dla Google Maps. Aplikacja otrzymuje ciemny motyw, który przez ostatnie miesiące sporo użytkowników mogło doświadczyć w formie testu. Pamiętajmy, że od zapowiedzi funkcji upłynął już grubo ponad rok. Trochę więc musieliśmy poczekać.

aplikacja Mapy Google Maps dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć
aplikacja Mapy Google Maps dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć

Jak włączyć dark mode w Google Maps

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak można włączyć tryb ciemny w aplikacji Google Maps, to nie jest to takie proste. Jest to możliwe w ustawieniach, gdzie do wyboru są trzy opcje. Są to dark mode, jasny motyw i wygląd oparty na wyborze w systemie. Jednak do szczęścia potrzebny jest jeszcze dostęp do nowości. Ten udostępniany jest po stronie serwerów firmy. Tak więc nie każdy dziś może z tego skorzystać. Co powinno jednak ulec zmianie w ciągu najbliższych dni.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij