Udostępnij
Tweetnij

Facebook ułatwia walkę z niechcianymi wiadomościami w Messengerze

Messenger pozwoli lepiej blokować niechciane wiadomości. Facebook zapowiedział nowe funkcje. W ten sposób Messenger pozwoli zapanować nad spamem.

Messenger to komunikator jak każdy inny, gdzie może przydarzyć się, że trafi do nas spam. Niechciane wiadomości to duży problem dzisiejszego internetu. Facebook o tym wie i w trakcie Dnia Bezpiecznego Internetu zapowiedział nowe funkcje, które mają na celu ułatwić walkę ze zjawiskiem. Zobaczmy, co takiego zapowiedziano.

Facebook doda w komunikatorze Messenger opcje, które pozwolą na szybsze blokowanie i usuwanie zawartości typu spam. Tego typu wiadomości będzie można się pozbyć znacznie łatwiej. Ponadto prościej będzie można blokować podejrzane konta. Wszystko to powinno sprawić, że użytkownicy zyskają lepszą ochronę przed nękaniem i prościej będą mogli zgłosić nadużycia.

komunikator Facebook Messenger jak blokować niechciane wiadomości spam

Facebook Messenger ma też inne opcje, które polepszają prywatność

Facebook zwraca też uwagę na narzędzia i opcje, które wprowadzono wcześniej i one również mają polepszyć prywatność użytkowników. Tu wymienia m.in. biometryczne zabezpieczenia przed dostępem do aplikacji. To funkcja, którą komunikator dostał w zeszłym roku. Poza tym prowadzone są prace nad kolejnymi usprawnieniami w tym zakresie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij